Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2015 17:20
Ideální stan

Luxus ve stanu. Už žádné další zbytečné mrznutí a hluční sousedi

Stan2
Zdroj: ThermoTent

Dovolená pod stanem je oblíbenou rodinnou činností. Aby se ale mohla uskutečnit, musí přát počasí. Bez dobrých podmínek se totiž celý pobyt v plátěném příbytku může změnit v peklo.

Thermo Tent vynalezl Ir Derek O´Sullivan poté, co strávil se svou rodinou dovolenou v nízkých teplotách. Jeho stany používají izolované interiéry, které regulují teplotu uvnitř. Kromě udržení příjemné teploty slouží izolace také tlumení venkovních ruchů. Už se tedy více nemusíte bát hlučných sousedů v kempech nebo na hudebních festivalech.

 

O´Sullivan (38), se po své mrazivé dovolené rozhodl udělat něco, čím by pobyt ve stanu co nejvíce zpříjemnil a usnadnil. Začal kreslit návrhy a brzy, byla podoba Thermo Tentu hotová. "Z těch návrhů jsme vytvořili stan, který je jako jediný teplotně a akusticky izolován. Naše stany jsou v zimě teplejší, v létě studenější a blokují venkovní hluk. Thermo Tent je výsledkem kombinace inovativních izolačních technologií a mnohovrstvého stanového designu," řekl O´Sullivan deníku Daily Mail.

 

Pořídit si můžete několik různých velikostí. Od stanů pro tři osoby až po stany pro šest osob, které obsahují také verandu a okna. Díky použití lehkých materiálů se navíc snížila i celková váha stanu. Stany jsou ovšem o něco větší, právě kvůli použití izolačních materiálů. Kromě obyčejných stanů se firma snaží produkovat i stany, které by se daly použít v oblastech postižených přírodními katastrofami.

 

 

"Vždy mě trápil pokles teplot ve stanech, které se při nižších teplotách měnily téměř v mrazáky. Naše izolace zpomaluje proudění tepla ve stanu, jako se to děje v domech. Podařilo se nám překonat všemožná rizika a problémy a vytvořili jsme pohodlný stan, na té nejlepší úrovni," dodal ještě O´Sulivan.

 

Pořizovací cena stanu pro tři osoby je v přepočtu přibližně 13 000 korun. Variantu pro šest můžete pořídit pibližně za 32 500 korun.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Někdo má v botách tisíc mil, někdo stan: Podívejte se na šílenou novinku pro turisty

Do České republiky se vrátil rys! Můžete ho potkat v lese

TN.cz