Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2015
galerie unikátní dům

Luxusní dům pro závodníka se inspiroval garáží. To musíte vidět!

Bydlení nad garáží
Zdroj: Homebydleni.cz

Dnes vám ukážeme dům v Bašti poblíž Prahy, jehož koncept není v tuzemsku vůbec obvyklý. Jeho majitelem je automobilový závodník a jeho požadavkem bylo prakticky bydlet nad svou garáží. Jak se s takovým úkolem architekti popasovali?

 "Hlavním motivem stavby se stala garáž, která definovala objem i dispozici celého rodinného domu. Stavět „obývací pokoj“ pro automobil – tedy garáž – zpravidla klientům rozmlouváme. Dá se lehce spočítat, že se jedná o nenávratnou investici, která navíc zvyšuje i provozní náklady domu," říkají autoři ze studia Stempel & Tesar architekti pro portál homebydleni.cz.

 

16

GALERIE: Bydlení nad garáží

Zdroj: Homebydleni.cz

Dům nad garáží - 1

Hodnocení:

 

Spodní patro stavby tedy z více než poloviny zabírá garáž s dílnou, která je v létě nejen temperovaná, ale i vytápěná tak, aby v ní majitel mohl na svých strojích pohodlně pracovat. Obytná část byla tedy přesunuta do prvního patra.

 

 

To má ale i své výhody. Patří k nim nádherná prostorná terasa, která je spojena jak s obytnou částí, tak pomocí točitých schodů i se zahradou. Terasa navíc vytváří další kryté stání pro auto. Pletivo ze strany pak časem obrostou popínavé rostliny.

 

Pokud se vám takové řešení líbí, podívejte se na více informací a fotografií na webu homebydleni.cz.

jox TN.cz
Reklama