Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
zima je tu

Lvi v pražské zoo si užívali poslední sluneční paprsky! VIDEO

Zdroj: Zoo Praha

Kamery v pražské zoologické zahradě zachytily na konci listopadu lvy indické, jak si užívají posledních teplých slunečných paprsků. Jako by věděli, že je čeká několik měsíců zimy, vyhřívání na slunci si náležitě užívali!

Na videu z pražské zoo jsou zachyceni tři lvi - samec Jamvan a dvě samice Suchi a Ginni. Navzdory ročnímu období si užívají hřejivého sluníčka. Na dlouhou dobu nejspíš naposledy. Ačkoliv se jedná o nebezpečné šelmy, na první pohled vypadají krotce a mírumilovně. Chvílemi se mazlí, jindy se jen líně povalují nebo si spolu hrají.

 

Tři mladé a nepříbuzné lvy získala pražská zoo na konci října roku 2015 přímo z indického státu Gudžarát. Poprvé po více než dvaceti letech se tak tehdy do Evropy podařilo dovézt čistokrevné lvy indické přímo z jejich vlasti.

 

 

Všichni tři lvi se narodili v lidské péči a přicestovali do Prahy ze Zoo Sakkarbaug. Ta se nachází v blízkosti národního parku Girský les v indickém Gudžarátu, jediném místě, kde lvi indičtí ještě žijí ve volné přírodě. "Lvi jsou bohatstvím Gudžarátu i celé Indie a že byli poskytnuti právě nám, je ohromnou poctou Zoologické zahradě hl. m. Prahy a celé České republice," řekl tehdy k přesunu lvů ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

 

Lev indický, neboli perský, žije v indickém státě Gudžarát přibližně v počtu 300 jedinců. Žije ve smečkácho pěti až šesti zvířatech. Samci, žijící ve volné přírodě, mají méně hustou hřívu než jejich afričtí příbuzní. Jedná se o ohrožený druh, jejich lov byl zakázán už v roce 1910. Samci dosahují hmotnosti 160 až 190 kilogramů, samice váží 110 až 120 kg.

TN.cz
Reklama