Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2018 10:37

Lyžaři si užívají v Harrachově ideální sněhové podmínky

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Stejně jako loni, i letošní leden je v Krkonoších ve znamení překrásné bílé zimy.

Stromy obalené jinovatkou a sněhovými vločkami vytvářejí pohádkovou podívanou. Na sjezdovkách leží kvalitní vrstva technického i přírodního sněhu a ideální podmínky panují i na hřebenech, kde rolby harrachovského skiareálu pravidelně upravují úhledné lyžařské stopy.

V provozu máme všechny sjezdovky a lanovky, denně je možné si u nás zalyžovat i na večerním lyžování, na sjezdovkách je aktuálně okolo 60 cm smíšeného sněhu, perfektní sníh máme i na černé sjezdovce směrem z Čertovy hory do Rýžoviště, která je vysněžená pouze přírodně,“ popisuje podmínky ve středisku ředitel Sportovního areálu Harrachov Jiří Krejčí.

Rolba na úpravu běžeckých tras vyjíždí pravidelně nejen na stadion a krátké trasy v okolí městečka, upravuje rovněž základní okruh harrachovské magistrály tedy trasu z Čertovy hory přes Studenov na Ručičky, Lesní zátiší, Kladovu cestu až na Krakonošovu snídani a Voseckou boudu a zpět přes Mumlavskou boudu a Harrachovskou cestu do údolí o celkové délce 22 kilometrů.

Ve dnech kdy se slunce opírá do zasněžených horských hřbetů, doslova vybízí k relaxaci a oddání se lázni slunečních paprsků u některého ze stánku na sjezdovce nebo na terase restaurace Stone u dolní stanice lanovky v centru Harrachova. A ve dnech kdy počasí nepřeje nebo je potřeba dát tělu odpočinek, je čas pro návštěvu některého z wellness center nebo harrachovských muzeí. Obdivovat můžete umění místních mistrů sklářů, těžké podmínky za nichž se v Harrachově těžil fluorit a polymetalické rudy a nebo se vydat za krásami myslivosti či tradicemi lyžování. Harrachov je prostě dobrá adresa pro sport, zábavu i relaxaci. 

Komerční článek