Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 16:17
Tyrolsko

Lyžování Kitzbühelských Alpách: Skvělé trasy pro děti i profíky

Brixental
Zdroj: TN.cz
Brixental

Sjezdovky pro začátečníky i pro profíky. Výborné jídlo i služby. Čistý vzduch a krásná příroda. To jsou Alpy v okolí Kitzbühelu.

Z Prahy jste v Kitzbühelu za pět hodin, z Brna za pět a čtvrt hodiny. Když si tedy ráno přivstanete, můžete už odpoledne nasadit lyže a vyrazit na svah. A svahy jsou v této části Tyrolska opravdu skvělé. Zalyžují si zde jak začátečníci (téměř každé středisko má svoji lyžařskou školku), tak i lyžařští zkušení harcovníci. Který profík by si nechtěl sjet legendární Hahnenkamm, tedy jeden z nejtěžších sjezdů na světě, kde se závodí už od 30. let minulého století?

 

Sjezdovky Hahnenkammu sice končí přímo v Kitzbühelu, my vás ale provedeme okolními a méně známými středisky, ve kterých si ale lyžování užijete stejně dobře.


St. Johann in Tirol

 

Ideální místo pro ty, kteří nemají rádi zdlouhavé přejezdy. Celý areál je vlastně na jednom obrovském kopci, který se rozkládá pod horou Kitzbüheler Horn (1996 m). Celkem zde na vás čeká 42 kilometrů sjezdovek (16 modrých, 23 červených a 4 černé), z nichž si vybere každý. Do areálu je možné se dostat hned ze tří lokalit. Hlavní nástupiště najdete přímo v obci St. Johann, druhé v Oberndorfu a krásné nové lanovky vás vyvezou na vrchol i z městečka Eichenhof.

 

St. Johann in Tirol
Zdroj: TN.cz St. Johann in Tirol

 

Terény jsou vhodné jak pro děti, tak i pro zkušené lyžaře. Z vyšších poloh se vám naskytne úžasný výhled na údolí, ve kterém St. Johann leží, i na úchvatný masiv Wilden Kaiser. Areál má nyní nového investora ze Švédska, který slibuje další investice do lanovek, ale i propojení s areálem v Kitzbühelu.

 

Brixental

 

Jen pár kilometrů od St. Johannu se rozkládá jeden z největších rakouských lyžařských areálů na světě Brixen im Thale - SkiWelt. Čísla mluví jasně: 284 kilometrů sjezdovek a 90 lanovek a vleků. Devět obcí se spojilo a vytvořilo prostředí, kterému může konkurovat jen málokdo. Tu svoji sjezdovku si zde najde opravdu každý. Ať už vás baví náročné prudké svahy, nebo dáváte přednost pozvolné jízdě, zde si určitě vyberete.

 

APLENIGLU
Zdroj: TN.cz APLENIGLU

 

Samozřejmostí jsou lyžařské školy, snowparky a restaurace. Ty nabízejí nejen vynikající jídlo, ale i úchvatný pohled na okolní horské masivy a malebná údolí. Novinkou je areál APLENIGLU. Hotel, bar, a restaurace jsou vyrobené ze sněhu a ledu a jsou určené pro opravdové milovníky zimy. Součástí stavby je i kaple, kde je možné uzavřít sňatek. V jednom ze speciálních iglú si můžou novomanželé užít tu pravou zimní romantiku.

 

Waidring Steinplatte

 

Tenhle méně známý areál je dokonalým rájem pro rodiny s dětmi. Celkem je zde 42 kilometrů sjezdovek (20 km modrých, 20 km červených a 2 km černých). Právě na modrých sjezdovkách, které jsou nádherně široké a mají optimální sklon, se děti naučí perfektně a hlavně bezpečně ovládat lyže nebo snowboardy.

 

Steinplatte
Zdroj: TN.cz Steinplatte

 

Areál leží na rozhraní Tyrolska, Salzburgska a Bavorska a je pomocí kabinkových lanovek perfektně dostupný jak z tyrolské obce Waidring, tak i z německého Winklu, kam vede jedna ze sjezdovek. I zde jsou samozřejmostí horské chaty s restauracemi a také velmi pěkný snow park.

 

Léto a turistika

 

Kitzbühelské Alpy ale nejsou jen rájem pro lyžaře. V létě si zde užijí také rodiny s dětmi i turisté. Rájem turistiky je například PillerseeTal. V jeho okolí se vyřádí pěší turisté, cyklisté, tenisté, lezci i golfisté. Jezera s křišťálově čistou vodou jsou plné ryb a pokud si koupíte povolenku, užijete si zde rybaření v nádherném prostředí.
 

Podrobné informace o regionu najdete na pillerseetal.at a www.kamkam.eu

vrl TN.cz

Partneři reklama

Harrachov - DOBRÁ ZIMNÍ ADRESA... Perfektně upravené sjezdovky a spousta zábavy na horách
KOHÚTKA - JAVORNÍKY, lyžování pro náročné i začátečníky!
Reklama