Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 6. 2017
chybí stavební povolení

Má být symbolem války a smíření, stavbu v Brně postavili načerno!

Zdroj: TV Nova

Brno postavilo v centru města stavbu načerno - jedná se o velkou konstrukci z lešení jako symbol německo-českého smíření. Stavební úřad na to upozornil zastupitel a úředníci při kontrole na místě zjistili, že chybí stavební povolení.

Německý dům stál v Brně od roku 1891. Původně centrum německé kultury se stalo za války symbolem nacismu a po bombardování skončilo v troskách. Před dvěma měsíci na jeho půdorysu začala vyrůstat obří konstrukce z lešení jako symbol smíření. Jenže nový německý dům je podle úředníků černá stavba.

 

"Úřednice zjistily, že je třeba stavební povolení. Komické je, že lešení nechalo postavit turistické informační centrum, tedy městská organizace. Spolehli se na to, že podobné stavby mohou mít výjimku. Když například přijede cirkus, může postavit šapitó," sdělila mluvčí brněnské radnice Kateřina Dobešová.

 

"Cirkusové stany a scénické stavby nemusejí mít oznámení, tak jsme nic neoznamovali," hájí brněnské turistické centrum Jiří Mottl. Úředníci si ale všimli, že dvacetimetrové lešení rozhodně nevypadá jako cirkusový stan, a na scénickou stavbu je trochu velké.

 

 

Stavební úřad už zahájil řízení o odstranění stavby, ale turistické informační centrum dál trvá na tom, že žádné povolení nepotřebuje. Teď se snaží přesvědčit i úředníky.
Úplně stejný trik, jak obejít stavební povolení, se provalil už loni v zimě. Tehdy v Brně vyrostl venkovní hokejový stadion s pódiem pro dvacet tisíc lidí a taky se tvářil jako cirkusový stan.
 


Turistické informační centrum se z toho ale nepoučilo. Teď má co vysvětlovat - ostatně je to už druhá velká ostuda organizace, která má město pozitivně propagovat. Před časem vydali průvodce Brnem, který urážel okolní obce. Primátor se nakonec za kritické pasáže v knize osobně omluvil.
 

Josef Svoboda/ lud TN.cz