Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2017
Naléhavé pátrání

Má prsty ve smrti muže v Dobřanech? Policie hledá Patrika!

Pátrání - DANKO PATRIK
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Policisté z Plzeňska od středy pátrají po devatenáctiletém Patriku Dankovi. Podle informací TV NOVA ho kriminalisté hledají v souvislosti s podezřelým úmrtím cizince v Dobřanech.

"Patrik Danko je štíhlé atletické postavy, vysoký 185 cm. Má hnědé oči, černé krátké vlasy po stranách vystříhané, černou bradku a na levé i pravé straně krku viditelná tetování. Zdánlivé stáří kolem 20 let," uvedli policisté v pátrací databázi.

 

Oproti fotografii, kterou policisté uvolnili, by ovšem mladík už neměl mít žádné piercingy.

 

"Žádáme tímto všechny občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci o výskytu, pohybu nebo pobytu jmenovaného, ať se obrátí na kteroukoliv služebnu Policie České republiky nebo volají na linku 158," doplnili policisté.V databázi je Danko vedený jako nebezpečný, ale neměl by být ozbrojený. Přesto by se ho případní svědci neměli snažit zadržet vlastními silami.

 

Podle informací TV NOVA policisté Danka hledají kvůli podivnému úmrtí cizince v Dobřanech. Jeho zohavené tělo bylo objeveno v pondělí poblíž místní mateřské školky. Děti si proto nesměly hrát venku. 

 

Ve středu policisté v Dobřanech provedli razii, při které podle slov dalších obyvatel prohledaného domu zadrželi dva lidi. Později zadrželi třetího člověka. Podle informací TV NOVA policisté v souvislosti s nálezem mrtvoly hledali celkem čtyři lidi, posledním z nich by měl být právě Danko.Podle místních obyvatel nyní mrtvý muž v neděli obcházel v Dobřanech bary a házel peníze do výherních automatů. Je tedy možné, že ho hledaná čtveřice chtěla připravit o výhru a zabila ho. 


Policisté sice ještě natvrdo neřekli, že vyšetřují vraždu, ale uvedli, že mají podezření na násilný trestný čin. Ve čtvrtek nicméně mluvčí policie Markéta Fialová na přímý dotaz odmítla potvrdit, že Danko je hledaný kvůli dobřanské kauze.


Pusťte si reportáž o případu:

pez TN.cz