Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2017 14:16
otřesný přístup

Magda potratila a chtěla miminko pohřbít. Slova doktorky ji šokovala

Zdroj: TV Markíza / pořad Reflex

Pro rodiče není nic horšího, než když přežijí svoje děti. Magdaléna o svoje miminko přišla během těhotenství, možnost rozloučit se s ním ale nedostala. Když ho totiž chtěla pochovat, lékařka se jí vysmála.

Magdaléna s manželem Petrem se těšili na narození syna Matějka. Jenže ve 22. týdnu vystřídal radost smutek. Magda potratila. Místo slov útěchy se jí ale dostalo přístupu, na který do smrti nezapomene. O hrozivém případu informovala televize Markíza.

 

Lékařku požádala, jestli by mohli ostatky malého Matějka pohřbít. Ta na ni ale vyštěkla, že do 500 gramů jde jen o biologický odpad a že na to jsou zákony. Rodiče přitom mají v sádře otisky nožiček i ručiček mrtvého chlapečka. "Tak jakýpak biologický odpad, byl to člověk, jeden z nás," rozčiloval se tatínek Peter.

 

Jiná z maminek potratila miminko v šestém měsíci. Jenže když žádala nemocnici o jeho ostatky, už bylo pozdě – skončilo ve spalovně. Na podobné osudy se podívejte v reportáži z pořadu Reflex.

 

 

Na Slovensku přitom platí už 12 let zákon o pohřebnictví, který umožňuje pochování dětí po potratu. Mnoho rodičů ani zdravotníků ale o tomto právu neví. V tomto roce navíc do zákona o zdravotní péči přibyla povinnost nemocnic říci rodičům o této možnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama