Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.8. 2017 18:04
neproplacené objednávky

Majitel cestovní kanceláře dluží miliony, nepodvedl i vás?

Zdroj: TV Nova

Majitel šumperské cestovní agentury Panda skončil ve vazbě. Svým dodavatelům dluží stovky tisíc korun. Některým klientům dokonce zpronevěřil i peníze za zakoupený zájezd.

Muž si během pár měsíců přišel na bezmála půl milionu korun. Podle všeho by to měl být majitel cestovní agentury Panda, která v Šumperku sídlí v Bulharské ulici.

 

Policisté ho už obvinili a proto skončil ve vazbě. Dluží například za objednanou autobusovou přepravu klientů. Neplatil ani za tisk svých reklamních materiálů, nezaplatil ani inzeráty, kterými inzeroval zájezdy své cestovní agentury.

 

Objednávky za stovky tisíc korun přitom zadával v době, kdy sám věděl, že není schopný splácet, jeho dluhy dosahují dvou milionů korun. Podle všeho navíc jedné cestovní kanceláři neposlal ani peníze, které u něho složil klient za zájezd v hodnotě třiceti tisíc korun.

 

Policisté navíc ani nevylučují, že podvedených klientů může být podstatně víc. Proto prosí všechny, kdo mají obdobnou zkušenost, aby se přihlásili na linku 158.

 

 

Podobný případ před nedávnem řešili i policisté v Olomouci. Ti obvinili šedesátiletou zprostředkovatelku smluv pro cestovní kanceláře. Klienty připravila o více než 800 tisíc korun.
 

klma TN.cz
Reklama