Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2017 14:54
širší nařízení

Majitele předplacených SIM karet zahltí účtenky EET

Zdroj: TV Nova

Za každou poslanou SMS nebo uskutečněný hovor bychom v budoucnu měli dostat účtenku. V průměru by tak majitelé SIM karet na kredit jen za odeslané SMS dostali každý rok téměř 600 účtenek. Podle zákona o evidenci tržeb totiž podléhají oznamovací povinnosti právě předplacené SIM karty.

V případě, že si předplácíte SIM kartu u mobilního operátora a neplatíte třeba měsíční paušál, mohly by Vás v příštím roce zahltit stovky účtenek za každou odeslanou SMS zprávu nebo hovor, který uskutečníte.

 

Takové účtenky by pak chodily formou SMS zpráv nebo na e-mail. To by ale znamenalo zahlcení jednak schránek, ale také obrovský nápor na IT infrastrukturu ministerstva financí. Zákon o elektronické evidenci tržeb totiž říká, že oznamovací povinnosti podléhá také předplacená služba. Mělo by tomu tak být od března 2018, kdy vstoupí v platnost širší nařízení o evidenci tržeb. Konkrétně jde o paragraf 4 tohoto zákona.

 

Operátoři by tak museli majitelům takových SIM karet vydávat účtenku po každém uskutečněném hovoru nebo po ukončení čerpání mobilních dat. Do stejné skupiny patří například i různé typy elektronických peněženek, čipových karet, kuponů a voucherů.

 

 

Mobilním operátorům přijde paragraf zbytečný. Jde o desítky milionů SMS zpráv a hovorů denně a co teprve o Vánocích, to by mohlo jít až o sto milionů takových mobilních transakcí. Ministerstvo financí se teď snaží najít vhodné řešení při jednání s operátory.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.4. | 19:14 jhena
6
pokud tyto zhovadilosti nastanou, telefon nepotřebuji, nejsem telefonní blázen, ...
28.4. | 19:10 skeptikus
-2
28.4. | 18:43 mtw69 ..napiš to srozumitelně ty mozgu. Tý tvý sračkořeči ...
29.4. | 12:22 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
za kazdou odeslanou esemesku a hovor vam posleme fakturu a plastoveho esesáčka zdarma ! ))))))))))))))))))))))))))) ...
29.4. | 08:23 borovicek1
1
Náhlasit nevhodný komentář
co dokáže jeden přivandrovaný BURAN !!!
29.4. | 07:18 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
spravne...vybere se vice miliard na danich, aby se mohlo zadotovat vice golfovych hrist, welnesu, čapích hnízd a hlavne neziskovych organizaci !...
29.4. | 07:02 josefvyskoc
1
Náhlasit nevhodný komentář
spravne...operatori at posilaji obcanum fakturu za kazdy hovor a sms zvlast...postovne samozrejme zaplati obcan a ceska posta bude mit v cesku zlaty dul a podpori to vyber dani !...kazda sms a hovor by jen na postovnem prisla tedy na vice jak 30,-Kc...vseci kradnu, enem ja cerpam !...
29.4. | 06:06 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zacotomame: Lépe bych to nevyjádřil
29.4. | 00:47 zacotomame
6
Náhlasit nevhodný komentář
A co takhle vydat jednu účtenku při dobíjení kreditu. Ty prachy už klient stejně nikdy neuvidí i když je neprovolá, či neproesemeskuje. Je to jako vydávat účtenku EET na každý z deseti rohlíků, které nacpu do sáčku a zaplatím u kasy. Ne vždycky sním všechny... Pěkná kravina.
29.4. | 00:17 jansuk
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kruci, to nestačí účtenka za koupenou kartu?
28.4. | 23:38 Roman Skala
6
Náhlasit nevhodný komentář
Absurdistán by byl přiléhavější název než Czechia.
28.4. | 19:46 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
S EET souhlasím, protože nevím, proč by daně z každé koruny měli platit pouze zaměstnanci i za bohaté podnikatele! Ale tohle je naprosto nesmyslná absurdita, stačí zaplatit EET při nákupu kupónu a je jedno za jaké služby je využijí, protože Vám ty peníze už nikdo zpět nevrátí!!
28.4. | 19:15 skeptikus
3
Náhlasit nevhodný komentář
..nic z toho co se v tý slátanině píše se nestane, žádný stovky smsek se konat nebudou. Kdo tomu věří je stejnej pitomec jako ten trouba z redakce, kterej tu blbost sesmolil..