Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2018 14:10
chystá se omezení

Sdílení studní je hloupost, uklidňuje ministerstvo majitele

Studna - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova

Velký rozruch vzbudila připravovaná novela vodního zákona. Ministerstvo zemědělství se ohradilo proti informacím na sociálních sítích, že by soukromým vlastníkům mohla být nařízena v případě nutnosti povinnost poskytnout vodu obcím. Omezení se ale chystá.

„Návrh novely takzvaného vodního zákona, který připravuje ministerstvo zemědělství ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí, v žádném případě s podobnými postupy a přístupy nepočítá,“ sdělil deníku Právo tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Václav Tampír.

 

Podle připravované novely má jít o vytvoření komisí, které v případě sucha budou moci vyhlásit "stav nedostatku vody". Majitelé studní pak mohou být omezeni v užívání pitné vody například pro zalévání zahrady nebo napouštění bazénů.

 

Majitelé studní se tak nebudou muset o svou studnu dělit, budou ale v případě extrémního sucha omezeni, aby se nesnižovala hladina spodní vody.

 

 

V rámci kontrol by pak měl být státním orgánům za určitých podmínek povolen vstup na soukromý pozemek, uvádí portál Novinky. Ten bude ale umožněn až po vyhlášení stavu sucha.
 

klma TN.cz