Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 8. 2017
Útok psa

Roční holčičku na severu Čech pokousal pitbul, je vážně zraněná

pitbul zabil psa
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Teprve roční holčičku v sobotu večer v Teplicích pokousal pitbul. Zatím není jasné, proč zaútočil. Rodina s médii nechce mluvit. Dívka utrpěla středně těžká zranění na obličeji. Pitbul, který se řadí mezi bojová plemena, patří příteli matky pokousané dívenky. Případ už vyšetřuje policie.

V sobotu ve tři čtvrtě na devět večer zaútočil ze zatím neznámých příčin pitbul na teprve roční holčičku. Pokousal ji v obličeji, záchranná služba dítě převezla na chirurgii ústecké nemocnice.

 

"Utrpěla vážné zranění v oblasti obličeje, byla pokousaná na tváři a měla od psa pohmožděnou i očnici. Ale nebyla v bezprostředním ohrožení života," přiblížil zranění dítěte mluvčí záchranky Prokop Voleník.

 

Útok zvířete se odehrál v domě poblíž centra Teplic. Rodina s médii odmítala komunikovat. Není proto jasné, co se v podkrovním bytě stalo.

Pes patří příteli matky pokousané holčičky, po útoku ho odvezl neznámo kam. Už během noci začala napadení holčičky zvířetem prošetřovat policie. Zatím nikoho neobvinila. Zjišťovat ale bude, jestli majitel zvířete nezanedbal své povinnosti a měl psa správně vychovaného a zajištěného.

 

Odborníci radí, aby dospělí nikdy nenechávali dítě se psem bez dozoru. Právě na děti totiž zvířata útočí nejčastěji, pokousané bývají především v oblasti končetin nebo hlavy.

pez, Martin Kočárek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.8. | 21:04 rendyssek88
13
Asi rocni dite za to nemuze,ale rodice by je meli hlidat a nemeli by diteti ...
27.8. | 19:52 Jens Trolič
-7
Určitě budu věřit tomu, že ten pes na ni vystartoval z ničeho nic. . Holčička ...
28.8. | 07:06 adnachiel
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ve tři čtvrtě na devět večer mělo roční děcko už dávno spát. Zřejmě nějaká pochybná "rodina".
27.8. | 23:58 Ladislav Šimůnek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Majitelé "bojových plemen" (řekněme plemen psů, která mají na svědomí lidské životy, popř. plemen nad 25kg), by měli mít povinnost venčit psa pouze s náhubkem a na vodítku.
27.8. | 23:58 Ladislav Šimůnek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Moje přítelkyně mi vyprávěla příběh její tety, která se svou čtyřletou holčinou venčila Boloňáka, přiřítil se Rotvajler a psa jim roztrhal. Holčičce se "nic" nestalo, jen bude mít trauma do konce života a těžko se někdy bude cítit na ulici bezpečně.
27.8. | 23:58 Ladislav Šimůnek
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby jí někdo znásilnil, dostane 12 let, ale tohle je v pořádku!?! Všechno jen díky neskutečné lidské lhostejnosti. Pes, zejména velký, se majiteli může vytrhnout, ale s náhubkem zas takovou škodu neudělá. Řešení je, jen to uzákonit.
27.8. | 21:04 rendyssek88
13
Náhlasit nevhodný komentář
Asi rocni dite za to nemuze,ale rodice by je meli hlidat a nemeli by diteti dovolit do psa kopat apod.Nikdo nevi co se tam stalo,ale pes nezautoci jen tak,za tohle muzou rodice ,holka si to neuvedomuje kdyz ji je rok a pes ma taky jen jedny nervy:)Bojove plemena nejsou zle,zly je delaji lide!!!
27.8. | 20:25 josefvyskoc
-5
Náhlasit nevhodný komentář
zastrelit a do kafilerie...psa je ale skoda spalit, toho do krmnych konzerv...
27.8. | 20:19 Jan Sedlacek
12
Náhlasit nevhodný komentář
sany1--- proč psa? Majitel by si měl být vědom, že pidbul je odjištěná zbran.
27.8. | 20:13 maxfox
11
Náhlasit nevhodný komentář
To neví,že roční dítě má mít hračky plyšové ?
27.8. | 19:52 Jens Trolič
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Určitě budu věřit tomu, že ten pes na ni vystartoval z ničeho nic. . Holčička mu ubližovala. Ať trpí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27.8. | 19:49 sany1
-1
Náhlasit nevhodný komentář
utratit psa i majitele....
Obchodní sdělení

Bohemia Apple