Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 8. 2017
Útok psa

Roční holčičku na severu Čech pokousal pitbul, je vážně zraněná

pitbul zabil psa
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Teprve roční holčičku v sobotu večer v Teplicích pokousal pitbul. Zatím není jasné, proč zaútočil. Rodina s médii nechce mluvit. Dívka utrpěla středně těžká zranění na obličeji. Pitbul, který se řadí mezi bojová plemena, patří příteli matky pokousané dívenky. Případ už vyšetřuje policie.

V sobotu ve tři čtvrtě na devět večer zaútočil ze zatím neznámých příčin pitbul na teprve roční holčičku. Pokousal ji v obličeji, záchranná služba dítě převezla na chirurgii ústecké nemocnice.

 

"Utrpěla vážné zranění v oblasti obličeje, byla pokousaná na tváři a měla od psa pohmožděnou i očnici. Ale nebyla v bezprostředním ohrožení života," přiblížil zranění dítěte mluvčí záchranky Prokop Voleník.

 

Útok zvířete se odehrál v domě poblíž centra Teplic. Rodina s médii odmítala komunikovat. Není proto jasné, co se v podkrovním bytě stalo.

Pes patří příteli matky pokousané holčičky, po útoku ho odvezl neznámo kam. Už během noci začala napadení holčičky zvířetem prošetřovat policie. Zatím nikoho neobvinila. Zjišťovat ale bude, jestli majitel zvířete nezanedbal své povinnosti a měl psa správně vychovaného a zajištěného.

 

Odborníci radí, aby dospělí nikdy nenechávali dítě se psem bez dozoru. Právě na děti totiž zvířata útočí nejčastěji, pokousané bývají především v oblasti končetin nebo hlavy.

pez, Martin Kočárek TN.cz
Reklama