Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2017 15:03
Horké chvilky

Mám granát a odpálím ho! Šílence v Ostravě zkrotila zásahovka

Opravdu hodně hystericky reagoval v Ostravě na příchod exekutora dvaašedesátiletý muž. Začal totiž vyhrožovat, že v paneláku plném lidí odpálí granát, který má u sebe.

Policisté, kteří exekutora v úterý dopoledne doprovázeli, nebrali výhrůžku na lehkou váhu a do Břustkovy ulice tak velmi rychle dorazil mimo jiné policejní vyjednavač i zásahová jednotka.


Vyjednavač ovšem neměl úspěch a před polednem tak do bytu vtrhla zásahová jednotka, která muže i jeho manželku vyvedla a oba putovali k výslechu. Podle sousedů muž neplatil nájem.


"Při prohlídce bytu se nám žádný granát ani jinou výbušninu objevit nepodařilo," řekla před polednem TN.cz policejní mluvčí Lenka Sikorová. Doplnila, že i když obvinění zatím nepadlo, pravděpodobně bude čin posouzen jako nebezpečné vyhrožování.Výstup s fiktivním granátem si důkladně užili i mužovi sousedi, policisté totiž kvůli potenciálnímu výbuchu evakuovali desítky lidí.


V Ostravě jde o druhý podobný případ - loni v července jiný muž na exekutora začal dokonce střílet z útočné pušky a postřelil nejen jeho, ale i ženu, která ho doprovázela. Vzápětí ho zastřelili policisté, kteří na soudem nařízené vystěhování dohlíželi. Později se ukázalo, že střelec měl připravené tři plné zásobníky s 90 náboji.

pez TN.cz