Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2017 11:30
smutný příběh

Samoživitelky nemají ani na jídlo! Bořek poslal státu drsný vzkaz

Sociální bydlení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Samoživitelka (ilustrační foto)

S pouhými několika stovkami na měsíc musejí často vyjít matky samoživitelky. Svým dětem nemohou dopřát nic navíc, ani ty nejlevnější bonbony. Bořek z Havlíčkova Brodu udělal pro chudou rodinu něco krásného.

Matky samoživitelky to v životě mnohdy nemají jednoduché. Když zaplatí nájem a další poplatky, často jim nezbudou peníze ani na jídlo. Takovou maminku s tříletým synkem potkal i Bořek v Albertu v Havlíčkově Brodě a rozhodl se, že to tak nenechá.

 

"U regálu se sladkým jsem viděl maminku s asi tříletým chlapečkem. Ukázal na bonbony, které stály asi 4,90, a řekl, že by je chtěl. Maminka mu řekla, že by mu je koupila, ale že na to nemají korunky. Chlapeček to pochopil a vůbec se nevztekal," popsal muž ve videu, které zveřejnil na facebooku.

 

 

Bořek neváhal a koupil celé balení bonbonů. Když pak čekal za rodinkou u pokladny, prohlédl si nákup, který měla maminka v košíku - jeden jogurt, čtyři rohlíky a salám. Platila drobnými. Bořek zaplatil, doběhl maminku s chlapcem na parkovišti a bonbony chlapečkovi podal.

 

Ten nejdřív váhal, jestli si může od cizího člověka něco vzít. Maminka mu ale řekla: "Když ti to pán dává, tak si to vezmi." Bořek se s maminkou dal do řeči. Zjistil, že je samoživitelka, bývalý jí neplatí alimenty a se vším všudy bere 9000 korun. Má pronajatou garsonku a když zaplatí všechno, co musí, zbude jí 1200 korun.

 

 

Sám Bořek přiznal, že mu už dlouho nic nepodrazilo kolena tak, jako smutný osud maminky a jejího malého syna. "Stojí za to zamyslet se, koho by stát měl penězi podporovat. Nedokážu si představit, že by moje manželka se synem měli žít takovým způsobem, aby jim zbývalo pár stovek na měsíc. Je potřeba něco s tím udělat," rozčiloval se ve videu.

 

"Neuvědomujeme si, jak to mají samoživitelky těžké. Stát by se měl starat o lidi, kteří pomoc potřebují, ne je strkat tam, kde toho lidi zneužívají a plýtvají. Samoživitelky - klobouk dolů!" vzkázal svobodným matkám.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy pro single ženy: Jak a kde ušetřit v domácnosti
Poznejte kouzlo PASIVNÍHO PŘÍJMU PENĚZ aneb Vydělávejte bez práce!

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.9. | 11:57 Roman Skala
46
Cukrovinky se oželet dají, horší je, když nevychází na zdravou, vydatnou ...
15.9. | 12:21 sperma1
-34
dalsi blbci...kdyz ma matka 9k a je sama tak si asi nema delat dite ne ? kdyz ...
21.9. | 21:21 Annaanna Malatova
13
Náhlasit nevhodný komentář
vzkaz pro politiky- nejsem samozivitelka ani nemam deti, ale - kdyz vam tyto zeny vychovavaji dalsi de fakto danove platce a pracovniky do systemu , zaslouzi si slusny zivot ony i ty deti - a to co se deje je vykoristovani lidi a ne moderni kapitalismus zapadniho typu...ale horor..
21.9. | 21:19 Annaanna Malatova
7
Náhlasit nevhodný komentář
hlavne ze mame na tzv.uprchliky miliardy na neziskovky, na autaky a milenky politiku, mafie a Stb stale udajne poloaktivni - zisky. Ne vse z Anglie je dobre ale system kdy cim vice berete tim vyssi dane, je na jednu stranu dobry, pak mohou dat penize i na potrebne, mit slusnou i minimalni mzdu...
20.9. | 22:41 tomáš fuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
tak se stát s čínskym cítěním a sociální genocidou chová k rodinám
19.9. | 17:02 vladimirakulichova
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jak to tu sleduji Je mi z Vás zle Není vám hanba soudit jiné Co když ta žena měla skvělý vztah,chlap neunesl to že bude mít rodinu to se stát může tudíž logicky žena zůstane sama a musí se postarat ale z Mateřské 7600 na měsíc 500 přídavků se opravdu vyžít nedá.
17.9. | 14:08 novus
-7
Náhlasit nevhodný komentář
NOjo, Zacotomame,,ono mit HO, je porad lepsi jak JIM byt..A v trenyrkach mit navic kolibrika..ale chlubit se stim? Mas to zapotrebi?
17.9. | 00:05 zacotomame
3
Náhlasit nevhodný komentář
Elana, vidíš, a oni si ho udělali...
17.9. | 00:02 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
16.9. | 19:10 elana2, co to meleš. Naopak, nikomu nic nevnucuju. Psal jsem, aby si na tebe každej udělal názor sám. Neumíš číst?
16.9. | 23:59 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
16.9. 16:37 novus ale mezapominám. Vždyť už jsrmjednou uznal, že ta tvoje má o hodně většího. Tak co furt otravuješ. No tak dobře, no. Má obrčuráka, jakýho jiná nemá. Estét promine.
16.9. | 19:35 elana2
-8
Náhlasit nevhodný komentář
A NEBUDEŠ TADY MLET TY TVOJE NESMYSLY ABYS TAKOVOU ČÚZU JEŠTĚ V HÁZENÍ VĚCÍ PODPOROVAL !!!! TO SI PODPORUJ DOMA TAM SE TŘEBA POZABÍJEJTE A JEŠTĚ TO PAK VYZDVIHUJ JAKO SPRÁVNÝ ŽENSKÝ ŘEŠENÍ TY TRUBKO JEDNA UCPANÁ !!!!!
16.9. | 19:33 elana2
-8
Náhlasit nevhodný komentář
A AŽ SI VYDĚLÁTE NA AUTO BEZ OLUPOVÁNÍ STÁTU PŘES DÁVKY NEBO NĚKOHO PŘES ALIMENTY A NĚJAKÁ FEMINISTKA NA SILNICI TI TO AUTO ROZBIJE HÁZENÍM NEBEZPEČNEJCH PŘEDMĚTŮ PO JINEJCH AUTECH TAK MOŽNÁ PODPOŘÍŠ NĚJAKOU ŽENU LENKU NOVÁKOVOU KTERÁ PROHLÁSÍ, ŽE ZATOTO MĚLA DOSTAT POŘÁDNĚ PŘES DRŽKU !!