Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 22:29
vyšetřování probíhá

Úleva v Brně: Vrah studentky (24) dopaden! Prý to byl expřítel

Zdroj: TV Nova

Policie na tiskové konferenci oznámila, že zadržela muže (23), kterého podezírá z vraždy čtyřiadvacetileté studentky, jejíž tělo našli v arboretu Mendelovy univerzity v úterý odpoledne. Po intenzivním pátrání od úterního večera policisté konečně dosáhli pokroku.

Na mimořádné tiskové konferenci policie sdělila, že zadržela muže podezřelého z vraždy mladé studentky z brněnské Mendelovy univerzity.

 

Podle kriminalistů čin spáchal dívčin bývalý třiadvacetiletý přítel, který se k činu ale zatím nepřiznal. "Zatím se k činu moc nevyjadřuje, moc nespolupracuje," sdělil kriminalista Antonín Hrdlička.

 

Po nálezu těla v úterý odpoledne se rozjelo intenzivní policejní pátrání. Arboretum bylo kvůli vyšetřování uzavřeno a zůstane zavřené až do pondělí. Podle dostupných informací dopadla policie vraha již ve středu večer.

 

Vražednou zbraň se snažili policisté najít na blízké tramvajové trati, měli totiž podezření, že ji tam mohl vrah při útěku odhodit. Policie uvedla, že vražedný "bodněřezný" nástroj se zatím nenašel.

 

 

"Osobní vztahy byly s největší pravděpodobností motivem útoku. Nejedná se o motiv sexuální nebo loupežný. Aktuálně probíhají se zadrženými nezbytné procesní úkony, aby mohl být v odpoledních hodinách obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v tomto případě hrozí až doživotí. Po zahájení trestního stíhání muže bude následovat vypracování ponětu k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvádí policejní mluvčí Petra Ledabylová.

 

Policie pátrá po kabelce
Zdroj: Policie ČR

 

Policisté pátrají po kabelce, kterou měla zavražděná před útokem u sebe, ale doposud se ji nepodařilo najít. V případě nálezu této dámské černé kabelky prosím oznamte tuto informaci na linku 158.

 

Policejní ředitel Leoš Tržil v souvislosti s kauzou uvedl, že v Brně se šířily nepravdivé informace o tom, že se ve městě stalo více vražd. "Po tom, kde tyto dezinformace vznikly, nyní pátráme a nevylučuji ani to, že pro jejich šiřitele věc může skončit stíháním," doplnil Tržil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mladík málem zabil svou přítelkyni! Co však udělala, když ji pustili z nemocnice? Tomu neuvěříte!

Muž neunesl rozchod. Žena na jeho pomstu asi jen tak nezapomene

klma TN.cz