Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 07:06
pohotová reakce

Maminka je mrtvá, tvrdily děti z Chebu! Zachránily dva životy

Záchranáři
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Dvě malé děti z Chebu v úterý pořádně vyděsily sousedku, když jí řekly, že maminka je mrtvá. Tímto prohlášením ale zachránily život nejen jí, ale i sedmačtyřicetiletému muži. Přivolaní policisté totiž dvojici našli v bezvědomí ležet v koupelně, otrávila se oxidem uhelnatým.

Případ z Chebu, na který ve středu upozornili policisté, má naštěstí radostný konec. Pohotová reakce dětí bojících se o život maminky totiž zachránila dva lidské životy.

 

Když viděly děti ležet maminku na zemi, vyběhly na chodbu a zalarmovaly sousedku. "Oznamovatelka děti vzala k sobě do bytu a čekala na příjezd policistů," sdělil policejní mluvčí Daniel Dvořák.

 

Ti okamžitě vyrazili na místo a v koupelně jednoho z bytů našli na zemi ležet ženu (38) a muže (47) v bezvládném stavu. "Poté co zjistili, že jsou zachovány životní funkce, začali poskytovat první pomoc a na místo přivolali lékaře," sdělil mluvčí s tím, že v koupelně byla zjištěna přítomnost oxidu uhelnatého, což hlásilo čidlo.

 

 

"Po tomto zjištění policisté okamžitě evakuovali osoby z koupelny a celý byt začali odvětrávat. Po příjezdu hasičů na místo, byla naměřena hodnota oxidu uhelnatého překračující smrtelnou dávku pro člověka," dodal Dvořák.

 

Muž i žena, které policisté nalezli v koupelně, byli převezeni k ošetření do nemocnice v Chebu. A byla přivolána i sociální pracovnice. "Děti byly vyšetřeny lékařem, který zjistil, že jsou v pořádku a poté policisté kontaktovali další příbuzné matky, kteří si děti převzali k sobě do péče," zakončil mluvčí.

 

Případy otravy oxidem uhelnatým jsou stále častější. "Za posledních 24 hodin evidujeme šest otrávených oxidem uhelnatým. A další čtyři případy, kdy hlásič varoval před zvýšenou koncentrací CO v bytě," upozornili ve středu pražští záchranáři prostřednictvím facebooku.

 

V úterý večer skončila v nemocnici kvůli otravě oxidem uhelnatým i babička s vnoučaty. Více informací k případu najdete zde.


ČTĚTE TAKÉ:

Není to OTRAVA? Jak ji poznáme + PRVNÍ POMOC

lud TN.cz