Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 17:16
velký zvrat

Maminka rodila doma plánovaně, zuří záchranáři! Dítě nepřežilo

Těhotná žena
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Po tragickém porodu na Blanensku, při kterém zemřelo mimimko, vyplouvají na povrch znepokojující informace. Podle všeho totiž nešlo o překotný porod, jak tvrdí Unie porodních asistentek, ale o domácí plánovaný porod, který je, jak říkají záchranáři, velmi nebezpečný. Informaci o domácím porodu potvrdila mluvčí záchranářů s tím, že miminko nebylo možné zachránit.

Anketa

Souhlasíte s domácími porody?

Hlasovalo 5118 lidí.
Maminka z malé vesničky na Blanensku rodila doma, celý proces byl přitom velmi rychlý. Když přišly kontrakce, žena okamžitě zavolala své porodní asistentce a žádala radu. Ta ji údajně doporučila ihned zavolat záchranku a sama se vydala na místo.

 

Dítě na svět přišlo údajně do hodiny, stav novorozence se ale začal rychle zhoršovat, až dítě přestalo dýchat. Ani přivolaní záchranáři už nedokázali miminku pomoct.

 

"Na místo okamžitě vyrazily tři posádky včetně neonatologa (lékař, který se stará o novorozené děti - pozn. redakce), což je maximum, co jsme pro rodinu mohli udělat. Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou ZZS nepodařilo zvrátit," prohlásila mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. Dítě se prý snažili oživovat více než dvě hodiny. Bohužel bylo pozdě.

 

 

"Matka byla posádkou s lékařem ošetřena, zaléčena a ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice k hospitalizaci. Je to další důkaz toho, že domácí porody mohou dopadnout velmi tragicky a pokud se vyskytnou komplikace, je prakticky nemožné, je doma zvládnout. Dnešní tragický případ, který už řeší Policie ČR, by měl být důrazným varováním i pro tzv. alternativní matky/rodiče," dodala mluvčí.

 

Ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková ale odmítá, že by dítě zemřelo při domácím porodu. Žena prý měla předem domluvenou hospitalizaci v porodnici, bohužel tam nestihla dorazit včas."Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle," sdělila Hájková.

 

Informace, které mají k dispozici záchranáři, jsou ale jiné. "Z veškerých dokumentů i údajů od posádky vyplývá, že šlo o plánovaný domácí porod," řekla rozhodně Kropáčková.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 17:13 Roman Nemergut
46
Rodila doma plánovaně? V tom případě stíhat za vraždu!! Úplně si tu ...
21.4. | 19:27 Sue Svoboda
-25
Kdyz zemre dite v porodnici to uz se nikde nepise,nikdo neresi... Tak kde jsme?
22.4. | 12:16 lenka nováková
12
Náhlasit nevhodný komentář
Vůbec nechápu, proč rodina lže. Když údajně nechtěla rodit doma, proč tam přijela porodní "bába" ? Tohle pěkně smrdí podvodem a lží ze strany rodiny a tý, potvory, co je k tomu navádí.
22.4. | 10:44 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
Bioidealy at si provozuji po podpisu reverzu. Odmitanim konvencniho porodu ohrozuje jen sebe a plod, odmitanim ockovani vsechny. Ockovat mimina proti chorobam, ktere jim v prvnich letech zivota nehrozi je kokotina, ale programove neockovat nic je turbokokotina. Vseho s mirou.
22.4. | 06:23 adnachiel
4
Náhlasit nevhodný komentář
Rodičku obžalovat z vraždy. A vykastrovat, aby už nemohla rodit a zabíjet další nešťastné děti. S.v.i.n.ě
21.4. | 22:58 luenell
12
Náhlasit nevhodný komentář
Draha Sue Svoboda: a proč by se o tom mělo psát?! když zemře novorozenec v porodnici, je to v dosahu všech dostupných prostředku k jeho záchraně, zpravidla v důsledku neřešitelného zdravotního stavu. Zemře-li doma, pak připadá i úvaha, ze být v dosahu nezbytné zdravotní pece, mohl možná žít.
21.4. | 22:54 luenell
5
Náhlasit nevhodný komentář
 Práva jedince končí tam, kde začínají práva druhého. Pokud se potvrdí, ze se jednalo o plánovaný domácí porod, tak doufám, ze to rodicka přežije, už nebude moct mít děti a dožije se co nejvyššího věku, aby měla dost casu na to přemýšlet, jestli ji to za to stalo.
21.4. | 20:33 Roman Nemergut
15
Náhlasit nevhodný komentář
Martina Doležalová: že bude žalovat záchranku, tím jsem si téměř jistej!!
21.4. | 20:21 Martina Doležalová
30
Náhlasit nevhodný komentář
Jsme v pravěku nebo co? Tyhle ženský bych nakopala. A teď bude žalovat záchranku-že nepřijeli včas ne?
21.4. | 19:27 Sue Svoboda
-25
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz zemre dite v porodnici to uz se nikde nepise,nikdo neresi... Tak kde jsme?
21.4. | 18:57 lenka nováková
21
Náhlasit nevhodný komentář
Je to KRÁVA a měla by se za trest jít starat do kojeneckého ústavu o miminka jejichž matky je nechtěly !!! Myslím, že to byl byl správný trest. A všechny jí podobné by měly dopadnout stejně. Lepší a učinější trest než sedět za naše prachy v base.
21.4. | 18:41 pater11
5
Náhlasit nevhodný komentář
Neumim si predstavit,kdyby moje zenska rodila doma,ale na druhou stranu jak pan doktor mel v pici prijit k porodu po cca 3 telefonech to jsem koukal a porodni asistentka si v klidecku povidala na chodbe s pani uklizeckou,kdybych za ni neprisel a nerekl ji, ze moje zenska rodi, tak jsem as odrodil ja