Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.2. 2016 21:24
soudní řízení

Rozsudek: Paur je vinen z týrání své ženy. Ta je dosud nezvěstná

Zdroj: TV Nova

Obžalovaného Pavla Paura, manžela hledané ženy ze Slavětína, která je už téměř tři roky nezvěstná, dnes okresní soud v Lounech nepravomocně odsoudil ke dvěma letům podmíněně. Muž měl podle obžaloby dlouhodobě a opakovaně týrat a bít svou ženu a to vše v přítomnosti svých vlastních dětí. Podle svědků, kteří u soudu vypovídali, měla často Jana Paurová podlitiny po celém těle a obličeji.

Během vyšetřování zmizení Jany vyšlo najevo, že by ji měl manžel týrat a mlátit a to v přítomnosti jejich čtyř dětí. Velké množství svědků vypovídalo v jeho neprospěch, někteří ho zase bránili a tvrdili, že si zranění způsobila žena sama při svých alkoholických "dobrodružstvích". I proto byl soud 18. února odročen a muselo být znovu vyslechnuto několik svědectví.

 

"Myslím, že se to vyvíjí směrem k pravdě, že dneska slyšení svědci zase dali za pravdu obžalobě, že skutečně docházelo k týrání té ženy, dodnes nezvěstné. Při příští hlavním jednání budu navrhovat stejný výsledek a stejný trest pro obžalovaného a věřím, že tentokrát soud rozhodne tak, že ho uzná vinným," uvedl po odročení státní zástupce Jindřich Koželuh.

 

 

Tehdy dvaatřicetiletou Janu Pourovou hledaly stovky policistů, psovodi a ve vzduchu byl také vrtulník s termovizí, dodnes je ale situace stále stejná. Po ženě se jakoby slehla zem. O tom, co se skutečně stalo, se dozvíme, až se Jana Paurová najde.
 

klma TN.cz