Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
vyslechl si trest

Marek po hádce ubodal mámu. Pak podřezal i postiženého bratra

Zdroj: TV Nova

Případ dvojnásobné vraždy v Jihlavě je definitivně uzavřen. V říjnu 2016 tam 26letý muž ubodal svou matku a postiženého bratra. Vrchní soud mu v odvolacím řízení uložil 18letý trest. Žalobce ale navrhoval trest vyšší a dovolání k Nejvyššímu soudu. To ale nejvyšší státní zástupce zamítl.

Neunesl dlouhodobý psychický nátlak od své matky, a tak ji Marek Č. předloni v říjnu po hádce ubodal. Zasadil jí 15 ran. Poté přešel do vedlejšího pokoje, kde podřezal i svého staršího postiženého bratra. Předtím s ním mluvil a údajně se s ním loučil.

 

Nadějný houslista se podle obžaloby na čin pečlivě připravil. Do Jihlavy přijel nečekaně v polovině týdne z Brna, kde žil. Nůž si přivezl už s sebou.

 

Po vraždění vzal z bytu úspory matky, což bylo asi 130 tisíc korun. Tím chtěl fingovat loupežnou vraždu a odjel zpět do Brna. Tam ještě tři dny, jakoby se nic nestalo, chodil do práce a teprve když se o víkendu jako obvykle vrátil do Jihlavy, vše nahlásil. U výslechu se ale ke všemu přiznal.
 

 

 

Marek Č. za to nejprve u krajského soudu v Brně dostal 20letý trest, proti kterému se ale odvolal. Vrchní soud v Olomouci mu pak trest o dva roky snížil.

 

Jenže ten připadal nízký státnímu zástupci, který navrhoval dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle nejvyšší státního zástupce, který o dovolání rozhoduje, je ale 18letý trest dostatečný, a tak případ definitivně končí.

mom TN.cz
Reklama