Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
maminka v nouzi

Markéta utekla s dcerami od tyrana. Nezůstalo jí vůbec nic

Smutná matka
Zdroj: Thinkstockphotos
ilustrační foto

Jednatřicetiletá maminka dvou dcer (7 let a 4,5 měsíce) se ocitla v nouzi téměř přes noc. Utekla od přítele, který ji opakovaně nadával a fyzicky týral i před zraky dcer. I s dcerami se odebrala k rodičům, kde bude v bezpečí. Odešla však bez peněz a bez majetku. Nyní prosí o pomoc v nouzi.

"Odešla jsem od přítele, se kterým mám mladší dceru, protože mě slovně i fyzicky napadal před oběma dcerami," uvedla Markéta. "Nebylo to poprvé, ale já hloupá jsem chtěla udržet rodinu, tak jsem to neřešila."

Reklama

 

Napadení nahlásila na policii a i se starší dcerou dochází k psychologovi. Při poslední potyčce jí partner nalomil žebra, takže nyní musí dodržovat klidový režim. Starší dceru navíc přesouvá do jiné školy. "Stěhuji se zatím k našim. Tam budeme v bezpečí a hlavně mi pomohou, nemám přestěhované ani věci, je to hodně problematické," svěřila se maminka.

 

Markéta je již v bezpečí před bývalým partnerem, není však v lehké životní situaci. Na starší dceru dostává alimenty od jejího otce, to společně s mateřskou však na zajištění dvou dcer nestačí. Její celkový příjem činí 10 300 korun. A to je pro ni a dvě děti málo. Do práce navíc Markéta nemůže, protože mladší dcerku stále kojí.

 

"Odešla jsem bez koruny, naši se mi snaží pomoci, ale také nemohou tolik. Už takhle jsem jim velmi vděčná, že mě u nich na čas nechají bydlet,"dodala Markéta.

 

 

"Vše řeším s policí a s právníkem, ale je to složité. Budu vděčná za každou pomoc, než se situace uklidní." dodala na závěr Markéta. Rodina je jí velkou oporou, ale zároveň se stydí, že o pomoc musí žádat.

 

Ze strachu z bývalého partnera si přeje Markéta zůstat v anonymitě. Pokud byste však mamince v nouzi chtěli pomoci i vy, kontaktujte ji na tomto emailu.

kik TN.cz