Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 18:08
smrtelné nebezpečí

Masiv v Děčíně hrozí zřícením! Desítky lidí musí opustit domovy

Zdroj: TV Nova

Děčínská radnice zahájila evakuaci domů v těsné blízkosti pískovcového masivu, který hrozí zřícením. Kvůli nebezpečí zasedal už i krizový štáb. Práce na odstranění nebezpečí budou trvat zhruba dva týdny.

Masiv je součástí Pastýřského vrchu v části Podmokly. Na hrozící nebezpečí upozornil pravidelný monitoring. "Zjistili jsme, že se uvolnil pískovcoý masiv, jedná se asi o 70 kubíků," sdělila TN.cz mluvčí primátorky Děčína Markéta Lakomá.

 

Radnice už zahájila evakuaci obyvatel. V ohrožení jsou dva rodinné domy. Jde asi o dvě desítky lidí. "Nevíme, jestli půjdou k rodinám. Jsme ale připraveni poskytnout jim ubytování," sdělila mluvčí s tím, že město myslí i na případná zvířata, která na nezbytně nutnou domu v případě zájmu umístí do útulku.

 

 

Domy přímo sousedí s hlavním silničním tahem na Teplice, s jeho uzavírkou prozatím ale město nepočítá. Uvolněnou skálu se pokusí co nejrychleji a nejopatrněji odstranit specializovaná firma. "Plánuje se sanace. Měla by trvat asi dva týdny," dodala mluvčí.

 

Nejprve se udělá záchranný plot z ocelových lan, aby rozstříštil masu, kdyby náhodou padala. Místo budou hlídat i policisté, kteří dohlídnou na bezpečnost lidí.
 

lud TN.cz
Reklama