Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2016 14:04
Dojemné video

Matka ho opustila, rozkošný lední medvídek si našel plyšovou

Zdroj: Facebook/Columbus Zoo and Aquarium

Ani ne dvouměsíční mládě ledního medvěda se stalo hitem v zoologické zahradě v Columbusu v americkém státě Ohio. Mladou samičku opustila po týdnu života její matka. Ošetřovatelé ji vzali na ošetřovnu a o mladou slečnu se starají. Díky obětavé péči ošetřovatelů se mladé samičce daří lépe a lépe.

Mladé medvídě se narodilo 6. listopadu medvědici Auroře. Ta se o svou dceru v prvních dnech vzorně starala, po týdnu ale opustila brloh a už se nevrátila. Ošetřovatelé ji dali dost času, když ale viděli, že matka opravdu o mládě nejeví zájem, tak medvídě vzali z výběhu a umístili ho do inkubátoru.

 

Když se malá medvědice narodila, vážila jen čtvrt kila. Teď, po 52 dnech od narození, už medvídě vážilo 3 a půl kila. Ošetřovatelé jej totiž krmili speciální směsí, po které mládě roste jako z vody.

 

110

GALERIE: Opuštěné mládě ledního medvěda

Zdroj: Facebook/Columbus Zoo and Aquarium

Mládě ledního medvěda v columbuské Zoo - 2

Hodnocení:

 

Mládě teď trápí prořezávající zoubky. Rostou ji první čtyři. Ošetřovatelé jí tak dávají kousat zmražené dětské kousátko. Kvůli prořezávajícím zoubkům medvídě na videu hodně kňučí.

 

 

Medvídě ale stále vyžaduje nepřetržitou péči. Ošetřovatelé ji musí každé čtyři hodiny krmit. Kromě kousátka ji také sehnali plyšového kamaráda, na kterém v závěru videa malá medvědice spí.
 

vbo TN.cz