Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 13:22
dlouhodobé hádky

Matka mu vypnula internet, pak ji ubodal! Dostal osm let vězení

Zdroj: TV Nova

Osm let vězení za vraždu matky. Takový je trest pro osmnáctiletého Lukáše Adama ze středočeských Dobřichovic. Ženu podle obžaloby ubodal kvůli dlouhodobým neshodám, které vyvrcholily loni na konci školního roku.

Lukáš Adam dostal za vraždu matky původně desetiletý trest, ten mu ale vrchní soud o dva roky snížil. Osm let vězení je pod hranicí zákonné sazby za vraždu, soud má ale v určitých případech možnost jít i pod ní.

 

Tady se tak stalo především proto, že obžalovaný byl v době spáchání činu plnoletý jen necelé tři týdny, mladistvým hrozí v podobných případech jen poloviční tresty.

 

Vražda se stala loni na konci školního roku v klidné vilové čtvrti v Dobřichovicích u Prahy, Lukáš Adam tam žil jen se svou rozvedenou matkou a vztah neměli vůbec dobrý. On sám to popsal tak, že ho matka neustále šikanovala a ponižovala, dělala mu naschvály a nadávala mu kvůli malichernostem.

 

Poslední kapkou pak byla hádka kvůli podpisu na vysvědčení, po kterém žena vypnula mladíkovi přístup k internetu, na který se podle svých slov připojoval kvůli uklidnění. Adam na svou matku zaútočil, nejprve ji rdousil, potom ji pobodal a pořezal nožem.

 

 

Když bylo po všem, sám zavolal na policii a ke všemu se přiznal. Později dokonce uvedl, že se mu ulevilo. Trest je pravomocný, odsouzený i státní zástupkyně se ještě mohou dovolat k nejvyššímu soudu, což státní zástupkyně zvažuje. Osm let za vraždu jí přijde velmi málo.
 

Ondřej Špalek/klma tn.cz / TV Nova
Reklama