Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Publikováno 5. 11. 2017
ostuda a vztek

Matka na drogách odpadla před dítětem. Fotka jí zachránila život

Předávkovaná matka s dítětem v autě
Zdroj: Twitter

Šokující fotka, na které mladá matka odpadla v autě, ve kterém sedělo i její plačící miminko, obletěla svět. Hněv a ostudu po zveřejnění fotky vystřídalo uvědomění, mladá matka mluví o tom, že jí to zachránilo život, od té doby je totiž čistá.

Mladá matka (26) Erika Hurtová přijela před rokem na parkoviště před obchodem ve městě Hope v Indianě, aby si vzala dávku heroinu. Přitom podle CNN opustila léčebnu jen několik týdnů před tím. Její tehdy desetiměsíční syn seděl na zadním sedadle.

 

Braní drog v jeho přítomnosti omlouvala tím, že si to dítě nemůže uvědomovat, protože je ještě moc malé. Poslední věc, kterou si Hurtová pamatuje, je parkování. Až později zjistila, že ji tam našel zákazník obchodu, okamžitě proto zavolal policii.

 

Policisté jí museli dát dvě dávky Narcanu, což je látka, která se používá k zablokování efektu některých drog při předávkování. "Kdyby žena vyjela poté, co si dala dávku, mohla odpadnout o pár minut později a srazit jiné auto, ve kterém mohla zabít třeba celou rodinu," uvedl pro maršál města Hope Matthew Tallent a dodal: "To je to, co mi na tom přijde nejvíc šokující."

 

Její fotka, na které odpadla s jehlou v ruce, velmi rychle obletěla svět. "Cítila jsem se poníženě, byla jsem hrozně naštvaná. Víte, nemohla jsem uvěřit tomu, že jsem to skutečně já," popsala bezprostřední pocity Erika.

 

I když několikrát zkoušela přestat, nikdy se jí to úplně nepodařilo. Po incidentu byla odsouzena k šesti měsícům rehabilitace ve střežené léčebně. Ale až tahle fotka jí skutečně přiměla k léčbě.

 

 

A svou závislost podle CNN porazila. V současnosti pracuje více než 40 hodin týdně v místní továrně, stará se o svého syna, kterého má v opatrovnictví její matka. Erika zvítězila, stále se ale musí držet správného směru.

klma TN.cz
Reklama