Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 18:23
opuštění dítěte

Matka nechala kojence v autě na slunci a šla hrát automaty!

Dítě v rozpáleném autě
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Nedělní odpoledne mohlo skončit velice špatně. Pozorný muž objevil v garážovém dvoře v zaparkovaném autě plačící dítě, zavolal proto okamžitě policisty. Vzhledem k tomu, že venku svítilo slunce, byl čas velice kritický, strážníci proto neváhali, rozbili okénko a kojence z rozpálené pasti vytáhli. Pak zjistili, že si matka (30) odskočila zahrát na automatech.

V neděli kolem třetí hodiny odpoledne přijala tísňová linka hlášení o dítěti, které pláče opuštěné v autě. Policisté proto okamžitě vyrazili do dvora v ústecké ulici Lipová. Na místě hlídka skutečně objevila plačícího kojence, v okolí auta nikdo nebyl.

 

"Vzhledem k tomu, že svítilo slunce a hlasitý pláč nasvědčoval tomu, že dítě je ve vozidle již delší dobu, tak policisté neváhali a okénko u vozidla rozbili. Následně dítě vyndali a zavolali rychlou záchrannou službu," přiblížila okolnosti zásahu policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

Po chvíli se na místo dostavila matka, která policii sdělila, že byla pouhých pět minut v místní herně. To si policisté samozřejmě vyrazili ověřit a zjistili, že matka byla v herně nejméně hodinu a hrála na automatech. Osmiměsíční kojenec tak strávil v autě velmi dlouhou dobu.

 

Dítě s matkou záchranáři převezli do nemocnice na ošetření, na žádost matky byl kojenec následně propuštěn domů. "V současné době tuto ženu policisté šetří pro podezření z trestného činu Opuštění dítěte nebo svěřené osoby, za což jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 roku do 5 let," doplnila Hyšplerová.

 

 

Ačkoli se může zdát, že je venku zima, přímé sluneční záření dokáže vnitřek vozu velmi rychle rozpálit. To je pro dětský organismus ohromná zátěž.
 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?