Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 18:23
opuštění dítěte

Matka nechala kojence v autě na slunci a šla hrát automaty!

Dítě v rozpáleném autě
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Nedělní odpoledne mohlo skončit velice špatně. Pozorný muž objevil v garážovém dvoře v zaparkovaném autě plačící dítě, zavolal proto okamžitě policisty. Vzhledem k tomu, že venku svítilo slunce, byl čas velice kritický, strážníci proto neváhali, rozbili okénko a kojence z rozpálené pasti vytáhli. Pak zjistili, že si matka (30) odskočila zahrát na automatech.

V neděli kolem třetí hodiny odpoledne přijala tísňová linka hlášení o dítěti, které pláče opuštěné v autě. Policisté proto okamžitě vyrazili do dvora v ústecké ulici Lipová. Na místě hlídka skutečně objevila plačícího kojence, v okolí auta nikdo nebyl.

 

"Vzhledem k tomu, že svítilo slunce a hlasitý pláč nasvědčoval tomu, že dítě je ve vozidle již delší dobu, tak policisté neváhali a okénko u vozidla rozbili. Následně dítě vyndali a zavolali rychlou záchrannou službu," přiblížila okolnosti zásahu policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

Po chvíli se na místo dostavila matka, která policii sdělila, že byla pouhých pět minut v místní herně. To si policisté samozřejmě vyrazili ověřit a zjistili, že matka byla v herně nejméně hodinu a hrála na automatech. Osmiměsíční kojenec tak strávil v autě velmi dlouhou dobu.

 

Dítě s matkou záchranáři převezli do nemocnice na ošetření, na žádost matky byl kojenec následně propuštěn domů. "V současné době tuto ženu policisté šetří pro podezření z trestného činu Opuštění dítěte nebo svěřené osoby, za což jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 roku do 5 let," doplnila Hyšplerová.

 

 

Ačkoli se může zdát, že je venku zima, přímé sluneční záření dokáže vnitřek vozu velmi rychle rozpálit. To je pro dětský organismus ohromná zátěž.
 

klma TN.cz