Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2017
Video Co dokážou drogy

Matka volala na zfetovaného syna strážníky, jednomu dal pěstí

Zdroj: Městská policie Praha

K zoufalství dohnal jednu ženu z Prahy její nezbedný syn. Přestože jej kvůli drogám před 3 roky vyhodila, vzala jej před měsícem zpátky domů. Čtyřiadvacetiletý mladík ale začal vlastní matku napadat. Když přijeli strážníci, jednoho z nich agresivní mladík zfackoval. Hlídka na něj musela použít pepřový sprej.

"Mám strach, mám doma zfetovaného syna. Mám strach jít domů a nemůžu ho dostat z bytu," volala žena na linku 156. Mladíka před třemi roky vyhodila, teď jej ale vzala zpátky, mladík ovšem ženu napadl. Poprosila proto strážníky, aby muže vykázali z bytu.

 

"Žena na strážníky čekala před domem a požádala, aby ji doprovodili do bytu. Zde se nacházel její čtyřiadvacetiletý syn zjevně pod vlivem omamných a návykových látek. Hlídce se s ním podařilo navázat komunikaci a vyvést ho z bytu na chodbu. Zde však již bylo další jednání s ním velmi obtížné," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

 

Strážníci mladíka opakovaně vyzývali, aby z domu odešel, ten ale blábolil nesmysly a vyhrožoval. "Mám tě vypnout a půjdu si sednout? Vypnu ho a půjdu do cely! Dám mu facku a dáte mi pouta, OK?" říkal strážníkům mladík.

 

 

Znenadání pak jednoho ze strážníků udeřil, podle mluvčí přímo pěstí do obličeje, druhý člen hlídky se na mladíka vrhnul a srazil ho na zem "Protože však stále kladl aktivní odpor, byl navíc použit i slzotvorný sprej," doplnila mluvčí strážníků.

 

Na místo museli vyrazit záchranáři, kteří agresora i strážníky zasažené slzným sprejem ošetřili. Mladíka pak hlídka předala policii.

vbo TN.cz