Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 08:12
Další protesty

Matka zavražděné Martiny: "Prolili krev nadarmo, pořád nic nevíme!"

Zdroj: TV Markíza

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic, aby demonstrovaly za odvolání policejního šéfa Tibora Gašpara. Požadují také důkladné vyšetření dvojnásobné vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Na shromáždění vystoupila také její matka.

Náměstí po celém Slovensku znovu zaplnili protestující lidé. Podle prvotních odhadů se v neděli jen v Bratislavě sešlo 31 až 35 tisíc nespokojených Slováků. Ve stejnou dobu se demonstrace konala i v Humenném - organizátoři tak chtěli pomyslně spojit západ a východ republiky, píše portál tvnoviny.sk.

 

Lidé požadují rezignaci nebo odvolání policejního prezidenta Tibora Gašpara a speciálního prokurátora Dušana Kováčika. Chtějí také změnu způsobu volby na tyto posty. Přestože se za stejnou věc demonstrovalo už před týdnem, ministr vnitra Tomáš Drucker zatím neoznámil žádné rozhodnutí.

 

Na shromáždění v Humenném vystoupila i matka Martiny Kušnírové, která byla spolu s partnerem a novinářem Jánem Kuciakem zavražděna v polovině února. Zlatica Kušnírová připomněla, že se blíží 5. květen, kdy snoubenci plánovali svatbu.

 

"Těšili jsme se na obřad i vnoučata. To všechno nám vrah sebral jen proto, že bojovali za spravedlnost a žili poctivý život, ke kterému jsme je vedli celý život," uvedla Zlatica. Kritizovala policejní vyšetřování, které po dvou měsících nepřineslo žádné výsledky.

 

 

"Zatím nevíme nic, jen to, co vy všichni. Také se nic neděje s kauzami, na které Janko poukazoval - těch 73 oznámení, kde popisoval různé lidi. Ti stále sedí na svých místech, nic se neděje. Janko s Martinou prolili svoji krev zbytečně," dodala matka zavražděné dívky.

 

Na pódiu vystoupil i herec Daniel Žulčák, novinář Eugen Korda či farmář Marián Micko. Protesty se obešly bez incidentů, policisté byli připraveni spíše preventivně.

epa TN.cz
Reklama