Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 12:57
propagace nacismu

Soud potrestal matku zmizelé Míši Muzikářové, dostala podmínku

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Ústí nad Labem potrestal podmíněným trestem matku zmizelé Míši Muzikářové Evu. Žena podle soudu propagovala nacismus, dokonce jí byl zabaven přívěšek s hákovým křížem a oblečení s nacistickými symboly.

Eva Muzikářová dostala na konci května desetiměsíční podmíněný trest odložený na dva roky. Trestní příkaz už nabyl právní moci, uvedly Novinky.cz.


Soud Muzikářovou potrestal za to, že na svém facebookovém profilu Eva Braun (jméno milenky Adolfa Hitlera), se svými přáteli roky sdílela texty a fotky s nacistickou tématikou.


Matka zmizelé Míši, která je pohřešovaná už pět měsíců, například vyvěšovala na sociální síti fotky Adolfa Hitlera nebo zlehčovala německou protižidovskou politiku.Také jí přitížilo, že nosila řetízek s hákovým křížem a různé části oblečení s nacistickou tématikou. V roce 2010 Eva Muzikářová neúspěšně kandidovala do Sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.


Míša Muzikářová zmizela letos 10. ledna večer nebo 11. ledna ráno. Policisté po ní od té doby bezvýsledně pátrají. Vyšetřování zkomplikovala sebevražda hlavního podezřelého, Míšina otčíma Otakara S.

pez TN.cz