Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 9. 2017
nemají na jídlo

Matky samoživitelky bez peněz: "Stát nás nechá umřít na ulici!"

Zoufalá matka bez peněz
Zdroj: Profimedia
Zoufalá matka bez peněz - ilustrační foto

Čtenář Bořek upozornil svým videem na sociální síti na problémy matek samoživitelek a s reakcemi se doslova roztrhnul pytel. Lidé se zlobí, že stát nepomáhá dostatečně ženám, které samy vychovávají a živí své děti. Mnoho žen totiž nedostává alimenty, na které mají ze zákona nárok. A stát jim také příliš nepomáhá.

Bořek zveřejnil video, ve kterém popsal svou zkušenost z obchodu, kde maminka kupovala pro sebe i své dítě jen ty nejzákladnější věci, protože prostě na větší nákup jí prostě nezbývají v rozpočtu peníze. Článek na portálu TN.cz vyvolal obrovskou vlnu reakcí.

 

"Je to smutné… a najdou se takoví, kteří řeknou, že si maminky měly lépe vybírat… Ale mnohdy se někteří chlapi, co si hrají na hodné a pro rodinu, vybarví až po nějaké době a to už může být miminko na cestě… A když se žena rozhodne, že nepůjde na potrat, ale že se o děťátko postará, neměl by jí stát házet klacky pod nohy. Děti přece potřebujeme. Klobouk dolů před všemi matkami, co jsou na dítě samy. Já mám tříměsíční dceru a naštěstí i skvělého tatínka, který pracuje a pomáhá, jak může, ale bohužel to není tak u všech,“ reaguje na smutný příběh čtenářka Andrea a její příspěvek na sociální síti si vysloužil tři stovky kladných hodnocení – likeů.

 

"Můj dnes už bývalý manžel se vybarvil až po 17 letech. Staral se atd. Po těch 17 letech nám to přestalo klapat. Mám dvě dcery a žádné alimenty. Dluží mi přes 50 tisíc a není k nalezení. Mám to i u vymahačů, ale po něm se slehla zem,“ píše zase svou špatnou zkušenost Petra.

 

 

"Mé dvě kamarádky dostávají kulový. A jedna nedostává ani alimenty, pořád je u soudu a na policii. On jí pošlete stovku a stačí. Řeknou: "Však on se snaží,“ popisuje zase paní Marta svou zkušenost.

 

A zajímavým způsobem rozebrala příjem matek samoživitelek čtenářka Jájina. "Jen taková technická a doufám, že nějaký hlavoun si to přečte a kousne se do sedací části těla. Představte si, že máte jedno dítě. Příjem z dávek a alimentů cca 11 000 Kč. Nájem + služby cca 8 tisíc, zbudou 3 tisíce. Dva spolkne jídlo, pokud dítě dojíždí do školy, spolkne to x stovek. Pár drobných zbude. Chcete, aby šly tyhle maminky pracovat- ale kdo jí dá na dojíždění, lékařskou prohlídku, pracovní obutí a ošacení? Ne opravdu, pokud udělala chybu a nemá kvalifikaci, práce za minimální mzdu ji nevytrhne a firma ji tohle vše dá a proplatí až po zkušební době. Vzdělávat se nemůže, jak by jezdila na kurz? Kdo by se staral o dítě? Rekvalifikaci zaplatí pracák, dobře, ale jízdy proplatí až zpětně. Stejně je na tom žena, která z jakéhokoli důvodu opustí manžela/přítele. A co se stane, když přijde majitel, že chce byt prodat, nebo jej už nechat dospělému dítěti/rodině k bydlení. Skončí v azylovém domě. Kdo by jí dal byt bez kauce? Samotné ženě s dítětem. Z azylu se vyhrabe díky nadacím, dostane na kauci a první nájem. A zas je tam, kde byla. Sama s dítětem, pokud pracuje sama, z platu to neutáhne, pokud nemá 15tis+. Nedej bože, aby si dovolila být na nemocenské, paragrafu, mít antibiotika, muset na operaci... Na dávkách je jistota. Než přijde o byt. Takhle funguje život single žen s dětmi. A život ve dvou není řešení. Je to stejná chudoba ve dvou. Ano podpořit single rodiče a vzdělávání. Kdo z pánů nahoře někdy nahlédl do rozpočtů domácností a rodin a diskutoval o jejich možnostech? O tom, co by jim usnadnilo život? Vzdělání, lepší platové podmínky, možnost nějakého řešení při ztrátě bydlení. Lepší zákony. Kauce za byty mizí v kapsách chamtivců. Nevrací se, jak je dáno smlouvou. Ostuda jak se tady podporuje ekonomika skrz rodiny a lidi, kterým je vzata i možnost vůbec do práce jít a jak se to podepíše na další generaci,“ zlobí se čtenářka Jájina.

 

"Pan Bořek to aspoň viděl, jak spousta maminek žije a s čím musí vyžít. V dnešní době nemůže být maminka na mateřské s dítětem. Musí jít makat, jelikož z částky 3700 se nedá žít. Stát by nás raději nechal chcípnout hlady na ulici,“ má jasno Petra, že stát by se o maminky samoživitelky měl začít starat výrazně více.

 

Ozvala se ale i mužská část. "Nechápu, jak je možné, že tady v Česku živoří maminky s malými dětmi, které doslova otáčejí každou korunu a na konci měsíce si často musí půjčovat, což je cesta do pekel, a mezitím stát dává dotace na závody motorek v Brně ve výši několika desítek milionů korun. To je jako normální?“ zlobí se čtenář Štěpán.

hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.9. | 14:09 lenka nováková
41
Líto je mi akorát těch, které dřou, protože tenhle stát na fotry-zmetky nechce ...
16.9. | 15:27 pichav
-21
☝ MATKY SAMOZIVITELKY !!! TO JSOU TY !!! CO JIM UTEKL MOZEK !!!! MOZEK SE ...
18.9. | 13:41 elana2
0
Náhlasit nevhodný komentář
JO přesně ELANA se rozjela, protože z toho čula špinavou politickou kampaň, akorát nevěděla kdo si to zasponzoroval , teď už to ví !!! KOUKNĚTE TIHLE SI TO ZAPLATILY Publikováno 18. 9. 2017 KONCEPCE RODINNÉ POLITIKY Vyšší přídavky na děti i mateřská! Vláda schválila novinky pro rodiny
18.9. | 00:47 Rudolf Stepan
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ta Elana2 se nejak rozjela.....
17.9. | 18:58 elana2
-2
Náhlasit nevhodný komentář
kdo se toho tématu ujme teď před volbama !!! Ale ten kdo si to vezme jako předvolební téma že jim přidá tak u mě skončil ať je to kdo je to, padni komu padni !!!!!!
17.9. | 18:57 elana2
-4
Náhlasit nevhodný komentář
zatocomame TAK VEM TV TŘEBA nova a zajeď tam ať diváci vidí co způsobují když feministkám nechcou hradit vyšší částky na jejich životní provoz !!! feministka bude brečet, že nebude vědět jak pokračují další díly telenovel a dítě zas nebude vidět pohádky !!! to bude slz a politickejch bodů,
17.9. | 18:55 elana2
-5
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame plazmovou tv si teď můžeš NAKOUPIT OD KDEJAKÉ FEMINISTKY, KDEJAKÁ MÁ 11 000 KČ MĚSÍČNĚ ZA NIC NEDĚLÁNÍ, A nevychází s penězma, žere to moc proudu ty telenovele a další televizní nesmysly CO SI POUŠTÍ CELEJ DEN !!! A KDYŽ NIC NEDOSTANOU OD STÁTU TAK JE BUDOU MUSET PRODAT !!!!
17.9. | 18:50 elana2
-3
Náhlasit nevhodný komentář
zatocomame finanční pomoc samoživitelce osobě jež se má starat o dítě by měla přijít mimořádně a vyjímečně v NOUZI a ne systematicky pořád,protože to dítě je pak VÝROBNÍ prostředek, Ale to ty, zruinovaná osoba ve vaší rodinné atmosféře pobírání parazitických sociálních dávek přece musíš vědět !!
17.9. | 17:36 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
elana2, kde se dá koupit plasmová TV?
17.9. | 17:13 zacotomame
8
Náhlasit nevhodný komentář
elana2, exekuce přichází na dlužníka, který nesplácí dluhy, které nadělal až jako poslední úřední výkon. Předchází jí řada výzev, kdy je ještě čas řešit vzniklou situaci jinak, než exekucí. Ale to ty, zruinovaná osoba exekutorem přece musíš vědět.
17.9. | 17:08 zacotomame
9
Náhlasit nevhodný komentář
haha33, a kde máš v tý svý teorii tatínka? Ten za vzniklou situaci nenese žádnou zodpovědnost?
17.9. | 16:03 elana2
0
Náhlasit nevhodný komentář
TAK ať SI NEKUPUJOU DOVOLENÝ NA SPLÁTKY A VELKÝ PLAZMOVÝ TELEVIZE A NEKOUKAJ PŮL DNE NA NESMYSLNÝ TELENOVELY, a u toho kafíčka a cigárka, VONA i ta elektrika pak taky něco stojí !!!