Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 9. 2017
Válka s drogami

"Mé děti klidně zastřelte," vyzval prezident! Vrahy chce pak chránit

Filipínský prezident Rodrigo Duterte
Zdroj: Profimedia
Filipínský prezident Rodrigo Duterte dal policii rozkaz zabít jeho syna

Filipínský prezident Rodrigo Duterte nepřestává udivovat. Drogovým dealerům ve své zemi vyhlásil válku a povolil je zabíjet klidně na ulici. Teď je z překupnictví podezřelý i jeho vlastní syn. Duterte ale prohlásil, že pravidla platí pro všechny - i pro jeho děti.

Už devět tisíc lidí přišlo na Filipínách o život v rámci protidrogových operací. Prezident Rodrigo Duterte totiž povolil zabíjet všechny, kdo mají jen nějakou spojitost s drogovým obchodem. Drtivou většinu obětí zastřelili policisté, některé prý zavraždili "neznámí zabijáci".

 

Teď Duterte svou krvavou politiku uplatňuje i na vlastní rodinu, píše portál Daily Mail. Prezidentův nejstarší syn Paolo je údajně členem čínsko-filipínské zločinecké skupiny, která dohlíží na pašování drog do země. Má být dokonce jedním z drogových bossů.

 

Ani s vlastním synem ale Duterte nemá smilování. "Vydal jsem rozkaz, aby tě zabili, pokud tě dopadnou. Policisty, kteří tak udělají, budu i nadále chránit," prohlásil podle portálu filipínský státník v řeči adresované 42letému synovi.

 

Paolo na začátku září stanul před filipínským senátem. Obvinění, která vznesl bývalý kriminalista, jsou ale podle obhájců "plytká" a "založená na fámách". Činy, které měl prezidentův syn spáchat, ani nebyly nikdy prokázány.

 

 

Pokud by soud Paola uznal vinným, Duterte bude požadovat stejné zacházení, jako s jakýmkoliv jiným odsouzeným. "Lidé toho tolik namluví. Po tom, co se to stane, jim ale budu moci říct: 'Tak vidíte, tady leží tělo mého syna'," šokoval politik.

 

Většina obyvatel Duterteho politiku podporuje. Ochránci lidských práv ale upozorňují, že oběťmi se stávají spíše drobní překupníci, které policisté na místě zastřelí. Strážníci to odmítají a tvrdí, že zabíjí pouze v sebeobraně.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.9. | 20:36 Annaanna Malatova
2
mam s Filipinci velmi dobrou zkusennost z prace z Welshu, ale velmi negativni z ...
21.9. | 17:51 truthwillprevail
-1
Myslí to vážně, nekecá ale jedná.
21.9. | 21:56 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Annaanna Malatova - Pochybuji že stačí udání. Chytit, soud, odstřel, to je řešení, které bych aplikoval po celém světě. Problém je že je to tak velký byznys že jsou v tom často namočeni policisti, ale i tajné služby.
21.9. | 21:12 Peter Ďuračka
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nobelowku pre Duterte !
21.9. | 20:41 Annaanna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
ale vite takto jak to maji, mohou zabit si koho chteji, staci nejake to udani vymyslite , zbavite se navzdy souseda, manzela ap, tento f.prezident je i kdyz to mysli dobre vrah. Supr, ze strili dealery, ok, ale take by mel strilet lidi od policie, casto obchody s drogami ridi, ty patri sejmout 1.
21.9. | 20:36 Annaanna Malatova
2
Náhlasit nevhodný komentář
mam s Filipinci velmi dobrou zkusennost z prace z Welshu, ale velmi negativni z Devonu, kde jsem se setkala nechtene v praci s temi nejhorsimi s..nemi, co svet zna, tahaji drogy do celeho sveta, nebezpecni lide. Patri jim kulka do hlavy ale prokazat, odsoudit. Pak. Zadrzi li dealera zastrelit, ok,
21.9. | 20:33 Annaanna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
de fakto zrejme problem s drogami ja na Filipinach tak masovy, ze z nedostatku nalezeni jineho reseni, nebo populismu se prezident uchyluje k temto metodam, nicmene sam se stava tim vrahem a popravcim, protoze muze dojit k rade omylu, nebo soused nenavidi souseda, v rodine rozepre, staci fals udani
21.9. | 17:56 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak by to mělo být všude.
21.9. | 17:51 truthwillprevail
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Myslí to vážně, nekecá ale jedná.
21.9. | 17:31 onanista007
0
Náhlasit nevhodný komentář
a ti ochranci prav se zastavaji aji kramneho,brejvika a dalsi zrudy
21.9. | 17:29 onanista007
0
Náhlasit nevhodný komentář
a je na tom neco zvlastniho ze chce zabijet drogove dealery kteri nici zemi ? tak by to melo byt v celem svete
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme