Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2018 07:42
reakce osobností smrt herce

Na herce Labudu nezapomene ani prezident: "Měl talent i odvahu!"

Marián Labuda
Zdroj: TN.cz
Marián Labuda

Ve věku 73 let zemřel herec Marián Labuda, kterého si diváci pamatují zejména jako řidiče Pávka z filmu Vesničko má středisková. Na jeho smrt zareagovalo mnoho českých i slovenských osobností. Soustrast pozůstalým vyjádřil třeba prezident Andrej Kiska nebo premiér Robert Fico.

Umělec, který se nikdy nebál vyjádřit svůj názor i na společenské a politické události. Tak na herce Mariána Labudu vzpomíná slovenský premiér Robert Fico, který už vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým.

 

"S velkým zármutkem jsem přijal zprávu, že nás opustil další z hereckých velikánů, Marián Labuda. Jeho herecké umění všichni obdivovali v nespočtu slovenských filmů i na prknech, které znamenají svět," uvedl předseda vlády. "Nechť je vám země lehká, maestro," dodal Fico.

 

17

GALERIE: Zemřel herec Marián Labuda

Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj

Marián Labuda - 4

Hodnocení:

 

A na smutnou zprávu zareagoval i slovenský prezident Andrej Kiska. "Marián Labuda byl neopakovatelný a nenahraditelný umělec. Měl nejen talent, ale i odvahu. Ozval se vždy, když bylo třeba. Stál na tribuně i v listopadu 1989 - v čase, kdy nebylo vůbec jasné, jak to celé dopadne. Nikdy nezapomenu na jeho humor nebo pohled. Byl idolem mnoha generací herců a my diváci jsme nikdy nepomysleli na to, že tu jednou nebude. A zatím si to dokážeme těžko představit. Čest jeho památce," vzkázal prostřednictvím sociálních sítí.

 

 

Svůj obdiv a soustrast výjádřili i další politici jako europoslanec Ivan Štefanec, poslanec Boris Kollár nebo předseda Bratislavského samosprávního kraje Juraj Droba, informují tvnoviny.sk.

 

A truchlí i jeho kolegové. "Mariána učil můj otec a říkal, že za celou svou pedagogickou praxi se s větším talentem nesetkal... Byl bojovník za věčné pravdy, boží přítomnost v životě člověka, za důstojnost...," řekl herec Martin Huba.

 

Jak na herce vzpomínají další osobnosti jako režisér Jiří Strach, herečka Zlata Adamovská nebo herec Oldřich Vlach, se dočtete zde.

 

Více o smrti herce Mariána Labudy v reportáži:

lud TN.cz
Reklama