Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.4. 2016 21:09
vražda dítěte

Matku ze Štětí chytili! Nechtěla třetí dítě, tak ho hodila do pole!

Policie zatkla ženu, která patrně zavraždila a pohodila své novorozené dítě do pole u Štětí na Litoměřicku. Je matkou dvou malých dětí, třetí nechtěla. Policie ji odhalila patrně podle DNA, kterou odebírala ženám v okolí. Chystá se tisková konference, kde policisté prozradí detaily případu.

Policie dopadla ženu, která někdy počátkem dubna pohodila na pole u obce Štětí své novorozené dítě. Mělo dokonce i pupeční šňůru a pitva prokázala, že se narodilo živé a zdravé. "Podíl na jeho smrti má další osoba," potvrdila TN.cz krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

Redakce TN.cz zná totožnost ženy. Jde o sedmadvacetiletou Marcelu B. a zadržena byla zřejmě na základě výsledků DNA. Protože tělíčko novorozence leželo na opuštěném místě u obce, domnívali se kriminalisté, že by matkou mohla být žena z okolí. Proto některým z nich odebírali stěry pro porovnání.

 

Kriminálka rovněž kontaktovala gynekology a těhotné ženy z vytipované oblasti. Obracela se i na veřejnost s touto výzvou: "Vyzýváme veřejnost z oblasti kolem Štětí, zda si někdo nevšiml v poslední době těhotné ženy, která již mohla porodit, ale novorozeně u sebe nemá, aby se obrátil na linku 158."

 

 

Detaily z vyšetřování a způsob, jakým policie ženu dopadla, hodlají detektivové zveřejnit dnes na mimořádné tiskové konferenci.

 

Mrtvé novorozeně našel v polovině dubna v igelitové tašce traktorista, který na poli nedaleko Štětí pracoval. Miminko podle ohledání mohlo v poli ležet i dva týdny, a to s neustřiženou pupeční šňůrou. Pitva pak prokázala, že bylo v době narození živé.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?
Která antikoncepce je pro vás ta pravá?

tn.cz / gar
Reklama