Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2018 22:18
V nemocnici zůstane

Melania Trumpová musela náhle na operaci! Měla nález na ledvině

Melania Trump - 7
Zdroj: Profimedia
První dáma USA Melania Trumpová (archivní foto)

Americká první dáma musela na operaci ledviny! Lékaři Melanii Trumpové odstranili "nezhoubný nález", v nemocnici bude do konce týdne. Během zákroku byl přítomen i prezident Donald Trump.

"První dáma Melania Trumpová podstoupila dnes ráno embolizační zákrok, který vyléčil její nezhoubný nález na ledvině. Procedura byla úspěšná, žádné komplikace nenastaly," citoval oficiální prohlášení kabinetu Trumpové portál CNN.

 

Podle vyjádření by měla Melania zůstat v nemocnici do konce týdne. Operovali ji v Národním vojenském zdravotním středisku Waltera Reeda. "První dáma se těší, až se plně zotaví a bude tak moci pokračovat v práci na podporu všech dětí," stojí v dokumentu.

 

Do nemocnice přijel manželku podpořit i americký prezident Donald Trump. Před operací s ní promluvil, poté její stav prodiskutoval s lékaři. Oficiální stanovisko vydala kancelář první dámy až po zákroku.

 

 

Trumpová je první manželkou prezidenta po Nancy Reaganové, která musela v úřadu absolvovat tak těžký zákrok. Reaganová prodělala mastektomii v roce 1989, deset let předtím operovali chirurgové Rosalynn Carterovou, která měla nádor na prsu.

epa TN.cz
Reklama