Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2016 21:23
Zákeřná nemoc

Tragédie v Plzni: Studenta (20) zabila meningitida!

Zdroj: TV Nova

Na zákeřnou meningitidu, neboli zánět mozkových blan, zemřel minulý týden dvacetiletý student stavebního učiliště v Plzni na Borech. Školu o tom informovala krajská hygienická stanice. Učiliště již přijalo bezpečnostní opatření, aby se nákaza dál nešířila.

Nakažený student přišel do školy naposledy 5. ledna. Dvacetiletý chlapec pak minulý týden na následky zánětlivého onemocnění minulý týden zemřel. O případu informoval Plzeňský deník.

 

"Krajská hygienická stanice nás informovala o tom, že byl nakažen meningitidou. Okamžitě jsme přijali opatření a poučili jsme všechny jeho spolužáky i studenty ubytované v domově mládeže o tom, že při jakémkoliv příkazu mají jít k doktorovi, na nic nečekat," řekl Deníku ředitel školy Miloslav Šteffek.

 

 

Podle hygieniků je inkubační doba meningitidy sedm dní, příznaky by se tak u těch, kteří s nakaženým přišli do styku, už měly projevit. Podle informací TV Nova několik studentů skutečně vyhledalo lékařskou pomoc. U většiny z nich již testy vyloučili, že by mohli být nakaženi. Část studentů ale ještě na výsledky lékařského vyšetření čeká.

vbo, Soňa Vachová TN.cz

Diskuze

14.1. | 23:15 Hanka Doubková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je to hrozné neštěstí, ale tím spíš by si měl autor článku dávat pozor na to, co píše. Studenti musí jít k lékaři při každém PŘÍZNAKU a ne příkazu. U většiny z nich testy vyloučily a ne vyloučili. Soucítím s rodinou studenta.
14.1. | 14:10 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
TAK TADY SNAD NEBUDOU CEKAT NA PSYCHIATRA !!!! JESTLI CIZINKU NEPROHLASI ZA NEPRICETNOU !!!! A ROVNOU JI HODNE DOBRE ZAVROU A IZOLUJI !!!! JEN JESTLI TO CHUDAK NECHYTIL V mhd !!! JA BYCH SE NEDIVIL !!! mhd JE SEMENISTE TAKOVYCH ZABIJAKU !!! BYT RODIC JE STRASNY STRES !!!! NIKDY NEVITE CO ZAUTOCI !!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme