Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 2. 2017
Mafiánská hacienda

Menší Krejčířova vila se konečně vydražila, kupec za ni dal balík!

Krejčířova vila
Zdroj: znalecký posudek

Menší vila uprchlého Radovana Krejčíře v Černošicích byla dnes v elektronické aukci vydražena za 15,8 milionu korun. ČTK to zjistila na portálu dražeb.

Odhadní cena byla o deset milionů vyšší než konečná částka, dražba začínala na 12,9 milionu korun. Exekutoři chtějí vydražit i větší černošickou vilu, ze které Krejčíř v roce 2005 uprchl při domovní prohlídce.


Předmětem dnešní dražby byla vila z 30. let dvacátého století. Soudní odhadce stanovil cenu dvoupatrového domu na 25,8 milionu korun.


115

GALERIE: Krejčířova vila

Zdroj: znalecký posudek

Krejčířova vila - 1

Hodnocení:


Krejčíř žije od roku 2007 v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění, k verdiktu zatím dospěl jeden případ. Dostal 35 let vězení za únos a mučení bratra drogového dealera, který podle obžaloby zmizel s 25 kilogramy pervitinu. Proti rozsudku se Krejčíř obrátil se stížností na jihoafrický ústavní soud.V Česku byl Krejčíř odsouzen k 15 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další delikty.


Krejčířova menší vila se dražila už loni v létě:


pez, ČTK TN.cz