Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 12. 2017
režisér po operaci

Menzel po operaci: Je šance, že se z toho dostane, tvrdí zdroj

Jiří Menzel
Zdroj: Profimedia
Jiří Menzel se zotavuje po operací - ilustrační foto

Zdravotní stav Jiřího Menzela se zlepšuje. Portálu TN.cz to potvrdil dobře informovaný zdroj z režisérova okolí. Jiří Menzel skončil v umělém spánku v nemocnici po kolapsu, který ho postihl po návratu z pracovní cesty na Slovensko.

O stavu oscarového režiséra Jiřího Menzela (79) není mnoho informací, ty poslední ale jeho fanoušky jistě potěší. Po operaci mozku, kterou musel akutně podstoupit, se mu už začíná dařit lépe. "Už začíná pomalu chodit a rehabilitovat. Mozek nijak výrazně poškozený není a je šance, že se z toho dostane,“ řekl portálu TN.cz zdroj z režisérova okolí.

 

14

GALERIE: Jiří Menzel leží v kritickém stavu v nemocnici

Zdroj: Martin Mithofer

Jiří Menzel

Hodnocení:

 

Menzel se po operaci vrací do normálnějšího života, jak jen mu jeho zdravotní stav dovolí. Dokonce už začal sledovat filmy. "Čas tráví především koukáním na filmy, dlouho neměl chuť cokoliv dělat, ale teď se mu pomalu vrací,“ dodal zdroj.

 

Menzel měl zkolabovat krátce po svém návratu z pracovní cesty na Slovensko, kde režíroval divadelní hru. Už po cestě měl pociťovat zdravotní potíže. Poté zkolaboval a převezli ho do Ústřední vojenské nemocnice, kde byl lékaři uveden do umělého spánku. Podle informací TV Nova herec a režisér přechodil zánět středního ucha. Několikahodinová operace následovala hned druhý den.

 

 

Menzel musel logicky zrušit svůj program do konce roku. Přišel tak o předávání cen v Bulharsku, kde měl dostat ocenění za celoživotní přinos kinematografii.

hru / com TN.cz