Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2017
testování žáků

Drogový skandál mezi deváťáky Orlové: Město reaguje testováním

Zdroj: TV Nova

Od září budou moci učitelé v Orlové nechat otestovat žáky na přítomnost drog. Město tak reaguje na alarmující zprávu z loňského roku, kdy až čtvrtina anonymně otestovaných deváťáků byla pozitivní na pervitin a marihuanu.

Přesně před rokem dvěma stovkám dětí odebrali vzorek slin a hledali drogy, výsledek všechny šokoval. Ukázalo se, že ve třicetitisícovém městě mezi deváťáky letí pervitin. "Tato čísla jsou alarmující a budeme muset jednat víc s rodiči," uvedla mluvčí Orlové Nataša Cibulková.

 

Ze sedmi základek byl pozitivní každý čtvrtý žák. Výsledky průzkumu v Orlové rozvířily i velkou diskuzi. "Chce to, aby to bylo ve školním řádu, že to ten pedagog může kdykoli udělat," uvedl po skandálu k testování šéf městské policie v Orlové Roman Galia. Uběhl rok a právě to se stalo.

 

"Ve všech školách města Orlová bude ve školních řádech letošního roku zakotvena skutečnost, že pokud bude mít učitel podezření, že školák je pod vlivem drog, může žáka nechat otestovat," sdělila vedoucí odboru financí a školství v Orlové Petra Slavíková.

 

Rodiče s testováním víceméně souhlasí. Rodiče si totiž často neuvědomí, že se s jejich dítětem něco děje a projevy drogové závislosti si pletou s pubertou.

 

 

"Změny nálad, únava, naopak hyperaktivita, zhoršené chování ve škole, změna vzhledu," vyjmenoval příznaky manažer prevence kriminality David Pěntka. V Orlové ročně drogově závislým vymění na třicet pět tisíc jehel. V Karviné devět tisíc.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.6. | 22:09 fantozzi602
4
morgosi tahaji drogy do skol,
14.6. | 22:33 Milos Trasimi
0
Ze se potom divime ze se česká decka neučí jsou blba a tak jim tata a máma ...
15.6. | 06:36 lenka nováková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jmenuji se Igor Hnízdo...... Zavést do škol rákosky a řemeny bez nároků si stěžovat rodičům a pokud se jim to nelíbí, tak ať si ten svůj poklad učí sami doma...To by bylo blbů....Dobře nám tak, pořád se všude mele o právech dětí a rozvíjení jejich osobnosti a teď nám smradi skáčou po hlavě...
15.6. | 00:22 jansuk
3
Náhlasit nevhodný komentář
U deváťáků by nejlépe pomohla klasická detoxikace pomocí rákosky či řemenu
14.6. | 22:33 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ze se potom divime ze se česká decka neučí jsou blba a tak jim tata a máma koupi titul.Jedno z takových blbych decek je třeba fantozzi602.Takovým se říká prasiva ves.
14.6. | 22:09 fantozzi602
4
Náhlasit nevhodný komentář
morgosi tahaji drogy do skol,
14.6. | 21:50 Vašek Štefkovič
1
Náhlasit nevhodný komentář
To by chtělo,pořádnou pamlskovou vyhlášku a zákaz kouření v restauracích !!!! blbééééčkové....