Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.10. 2017 15:06
Měsíční předpověď

Meteorologové řekli, jak bude na konci října! Vytáhněte zimní kabáty

Ochlazení
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

I v dalších čtyřech týdnech se bude nadále ochlazovat, větší výkyvy počasí ale nehrozí. Denní maxima by se měla pohybovat kolem 15 stupňů, výrazně méně bude až na konci října. Začátek listopadu pak proprší. Počítá s tím výhled ČHMÚ.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil tradiční výhled počasí na další čtyři týdny. Následující měsíc bude teplotně průměrný až nadpůměrný. Stejné tak i množství srážek se podle meteorologů bude držet v normálu.

 

V příštím týdnu se budou teploty pohybovat kolem 15 stupňů, na konci října se výrazně ochladí a bude také více pršet. I přes ochlazení ale budou teploty stále odpovídat průměru pro dané období.

 

Nejvíce pršet by podle výhledu mělo na začátku listopadu. Teploměr v posledním týdnu uvedeného období ukáže nejčastěji pět stupňů, někdy klesne i k nule. Zahrádkáře potrápí přízemní mrazíky, varuje ČHMÚ.

 

 

Dlouhodobá průměrná teplota pro zbytek října a začátek listopadu je 7,5 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1997, kdy průměr činil 4,2 stupně Celsia. V roce 2000 meteorologové zaznamenali zatím nejvyšší průměr 10,4 stupně nad nulou.

 

Měsíční výhled je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území České republiky, upozornil ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Moderátorka Počasí to na pódiu neskutečně rozjela. Svým zpěvem ohromila diváky!

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

epa TN.cz