Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.11. 2017 07:31
galerie Výstraha ČHMÚ

Na západě Čech hustě sněžilo. V týdnu bude sněžit i na horách!

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, sněhovou pokrývkou a náledím. Na západ Čech dorazil sníh už v neděli odpoledne, v noci na pondělí by mělo sněžit i v nížinách. Během týdne pak bude vytrvaleji sněžit na horách.

Svatý Martin opravdu přijel na bílém koni! Do Česka totiž podle předpovědi vtrhla v neděli odpoledne zima. Nejdříve sněžilo jen na horách, postupně se ale vloček dočkali i ve středních polohách.

  

"Zejména na západě Čech se bude vytvářet sněhová pokrývka a přechodně může sněžit i silně. Do půlnoci může napadnout kolem 10 cm nového sněhu, na horách kolem 15 cm," upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Sněží u vás? Pošlete fotky nebo videa na mail zpravy@nova.cz nebo na náš Facebook.

 

15

GALERIE: Od západu přichází sněžení

Zdroj: bozidar.cz, sumava.net

Kvilda

Hodnocení:

 

Během večera a noci na pondělí přejde déšť ve sněžení i ve zbytku Čech. V jiných částech republiky ale sněhová pokrývka nepřesáhne 5 centimetrů. V pondělí bude sněžení v nižních polohách slábnout a trvaleji bude sněžit jen na horách.

 

 

Meteorologové už kvůli tomu vydali několik výstrah. Před silným sněžením varují obyvatele Karlovarského a Plzeňského kraje, výstraha platí od nedělní 16. do pondělní 22. hodiny. Pro Středočeský, Karlovarský a Plzeňský kraj vydali také výstrahu před sněhovou pokrývkou, platí od nedělních 16:00 do pondělního rána.

 

 

Před novou sněhovou pokrývkou varuje ČHMÚ také část Moravskoslezského kraje, tam platí výstraha od pondělní 6. hodiny až do noci. Na většině území Čech pak mají lidé dávat pozor na náledí.

 

 

Během noci na pondělí totiž teploty v Čechách a na Českomoravské vrchovině klesnou pod nulu. "Povrchy mokré po předchozím dešti nebo od tajícího sněhu mohou místy namrzat a bude se tvořit náledí a zmrazky," varují odborníci.

 

Zvýšenou pozornost by měli věnovat řidiči jedoucí po dálnici D8 v úseku mezi 80. – 92. kilometrem, kde vlivem sněžení zůstává v polohách nad 600 m.n.m. souvislá vrstva sněhu a vozovka může klouzat.

 

Naše nejfrekventovanější dálnice D1 je podle posledních informací bez problémů v obou směrech sjízdná. Na Vysočině je v úseku mezi 94. – 141. kilometrem dálnice mokrá po chemickém ošetření. Řidiči během noci mohou očekávat slabý vítr a dešťové přeháňky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJ čepice na zimu: Tyhle kousky musíte mít!

epa TN.cz
Reklama