Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2017 13:41
počasí o víkendu

Meteorologové varují před silným větrem! Přidá se také déšť a sníh

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Platí od zítřejší deváté hodiny ráno do desíti večer. Teplého víkendu se tentokrát nedočkáme, bude pršet, ve vyšších polohách budou přeháňky sněhové.

"V sobotu ráno začne na našem území postupně od západu zesilovat západní až jihozápadní vítr. Během dne bude s výjimkou východu a jihovýchodu Moravy vát silný vítr, místy s nárazy přes 20 m/s (70 km/h). Na západě Moravy a ve Slezsku vítr zesílí až odpoledne. Během večera začne vítr od západu slábnout a během noci na neděli bude vát vítr již jen mírný," upřesňují meteorologové. Ani sluníčka si o víkendu příliš neužijeme, oteplit by se mělo až na začátku příštího týdne, kdy mohou teploty šplhat až k 17 stupňům.

Reklama

 

Meteorologové kvůli silnému větru radí zajistit okna a dveře, zabezpečit skleníky a upevnit volně uložené předměty. Při řízení auta jeďte maximálně opatrně, větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné.

 

Sobota

V sobotu bude převážně zataženo, od západu déšť, na horách i trvalejší. V polohách nad 700 m budou srážky sněhové.
Večer v severovýchodní polovině území až oblačno a místy přeháňky, nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.


Neděle

V neděli bude podle meteorologů oblačno, na severovýchodě přechodně až polojasno, postupně od jihozápadu zataženo s deštěm, postupně nad 1000 m sněžení. K večeru v Čechách od západu slábnutí srážek a místy i ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na severovýchodě kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

 

 

"Pokud ještě vyrážíte na hory, rozhodně si v horských střediscích zalyžujete a místy se stále dokonce ještě i běžkuje. Nicméně musíte počítat s tím, že sníh už je během dne mokrý, těžký, po ránu většinou zmrzlý," upozorňuje Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

"Oblačnost bude na horách v nejbližších dnech proměnlivá, od 1000 m nad mořem bude většinou sněžit. Teploty se ale budou v 1000 m pohybovat nad bodem mrazu. Díky tomu, že na sjezdovkách stále leží desítky centimetrů sněhu, lyžařská sezona neskončí s koncem jarním prázdnin," dodává.

mom TN.cz
Reklama