Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2017 18:40
mírná, či tuhá?

Meteorologové vydali předpověď počasí na celou zimu! Jaká bude?

Počasí v Evropě
Zdroj: Thinkstockphotos, Severe Weather Europe
Meteorologové řekli, jak bude v zimě (ilustrační foto)

Do začátku zimy sice ještě zbývají více než dva měsíce, mnoho lidí ale už teď zajímá, jaké nás čeká počasí. Dočkáme se Vánoc na sněhu, nebo na blátě? S předpovědí počasí na celou zimu přišel meteorologický web AccuWeather.

Západní Evropa se musí připravit na deštivý začátek zimy. Provázet ho budou časté bouřky s vydatným deštěm a větrem. Ve většině střední Evropy bude příchod zimy hodně mírný, až později se dočkáme tuhých mrazů. Na jihu Evropy se budou i nadále potýkat se suchem. Uvádí to meteorologové ze společnosti AccuWeather, která se zabývá dlouhodobými předpověďmi počasí.


Počasí v Evropě

 

Prudké bouřky na západě Evropy

Časté bouřky a silný vítr se budou na začátku zimy objevovat ve Velké Británii, Francii, Belgii, Nizozemsku, Dánsku a v části Německa. Nejhůře na tom budou na Britských ostrovech, kde bouřlivé a deštivé počasí bude panovat celou zimu. Nejvíc bouřek očekávají meteorologové v prosinci a lednu, vítr a déšť se utiší teprve v únoru. Bouřky mohou způsobovat komplikace v dopravě a výpadky elektřiny. Od konce prosince do poloviny ledna bude hrozit zvýšené riziko povodní.

 

Předpověď počasí na další dny:


 

Ve Francii a v Německu se silného větru bát nemusí, během zimy tady ale udeří několik velmi prudkých bouří. "Tyto bouře mohou být ve vyšších polohách v Británii a také na jihu Německa a východě Francie doprovázeny sněhem," uvedl meteorolog Alan Reppert. "Kombinace větru a sněhu může zkomplikovat dopravu," dodal. Nejhorší bouře mohou podle něj dokonce narušit statiku některých staveb.

 

 

"Hrozbou jsou také povodně, které by mohly poničit pobřeží, podobně jako se to stalo během několika posledních zim," upozornil meteorolog Tyler Roys.

 

Jaká bude zima v Česku a na jihu Evropy, se podívejte na další straně

 

mom TN.cz