Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2016 08:55
PŘIŠEL SNÍH

Meteorologové zpřesnili výstrahu: Pozor na ledovku! MAPY SRÁŽEK

Zdroj: TV Nova

Se sněhem přijdou mrznoucí srážky a meteorologové varují před ledovkou. Podívejte se, kolik v následujících dnech nasněží u vás.

V následujících dnech nás čeká po tuhých mrazech mírné oteplení a srážky. Nejvíce sněhu napadne na začátku a na konci týdne. "Během středy očekáváme zpočátku srážky mrznoucí, postupně dešťové do nadmořské výšky 600 m. Ve čtvrtek bude ojediněle slabě mrholit, slabě sněžit od 600 m. V pátek bude slabě sněžit na horách jinak pršet. V sobotu bude ojediněle mrholit. V neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Meteorologové z ČHMÚ zároveň zpřesnili výstrahu na ledovku. "V úterý přes naše území postupuje zvolna k severovýchodu slábnoucí okluzní fronta a za ní k nám bude proudit vlhčí oceánský vzduch o jihozápadu. Během odpoledne se na jihozápadě Čech místy začnou vyskytovat mrznoucí srážky doprovázené tvorbou ledovky, které se budou večer a v noci na zítřek ojediněle vyskytovat i na ostatním území Čech. Ve středu budou srážky od jihozápadu slábnout."

 

13

GALERIE: Podívejte se do MAP, kolik a kdy napadne u vás

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek - 2

Hodnocení:

 

Ve středu bude znovu zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Sníh se místy objeví s deštěm, sněžení se přesune hlavně na sever a východ Česka. Hrozí také srážky mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na jihozápadě až +4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude znovu sněžit na většině území Česka, hlavně v polohách nad 500 metrů, jinak sněžení spíše slabé a mrznoucí. Během dne se bude sníh od západu měnit v déšť. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

 

Pátek bude oblačný a polojasný, sněžení se očekává hlavně v polohách nad 600 metrů. Na východě bude zpočátku zataženo, v nížinách i srážky dešťové nebo mrznoucí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na východě až -3 °C.

 

V sobotu a neděli se předpokládá znovu zataženo až oblačno, přeháňky jen ojediněle. Na horách střídavě srážky dešťové a sněhové, ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při vyjasnění až -5 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

FOTO: Jarda zrovna seděl v autě, když ho to praštilo do očí. Něco takového vidíte jen jednou za život!

hel TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.1. | 12:17 allanaldik
8
zpresneni na 5 hodin nebo odhady na 5 dni? jak znamo jejich odhady jsou tak ...
5.1. | 14:43 pichav
-3
PROC ROVNOU NEUVEREJNI MAPU SRAZEK AUT ???!!! ABY SI JINI MOHLI DAVAT POZOR ...
5.1. | 18:57 viam
1
Náhlasit nevhodný komentář
No jo, je prostě leden.
5.1. | 18:24 ladatruska
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Přesně tak, dobře že ste to poznali na vlastní kůži aspoň nebudete příště plácat kraviny a ztrapňovat se. Předevčírem jste řikali sněhu se nedočkáme několik let a přitom neumíte předpovědět počasí ani na dva dny dopředu, tak jedině dozadu ale stejně bychvám to nevěřil paka.
5.1. | 16:59 Petra Koudelová
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak zase jako každý rok-pořád píšete pozor na cestách na to či ono-ale aby jste Ty silničáře motivovali-tak to nic-proto že-oni to sami ani nevědí,že mají třeba sypat-nebo odhrnovat-je to banda t....ů-dala bych jim to k úhradě-veškeré nehody a zmařené životy...tak zase aby ušetřili...
5.1. | 14:43 Jana Muchová
0
Náhlasit nevhodný komentář
At už je duben.
5.1. | 14:43 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
PROC ROVNOU NEUVEREJNI MAPU SRAZEK AUT ???!!! ABY SI JINI MOHLI DAVAT POZOR !!!! A NENARAZIT DO SRAZKY UZ DRIVE PROVEDENE !!!! JA MYSLIM ZE BY SE DO MIST SRAZEK AUT MOHLI TREFIT LIP NEZ DO MIST SRAZEK !!!! METEORI !!!! JESTLI TO NEDELAJI SPIS PODLE SRAZEK METEORU !!!! PAK JO !!!! SEDI !!! TO !!!!
5.1. | 14:29 marty2702
0
Náhlasit nevhodný komentář
Skvělí to se zase bude jezdit na pytel
5.1. | 13:53 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
oximoron-1990 cestari jsou preci vzdy pripraveni, jen nevim na co, ale snih a ledovka to nikdy neni.
5.1. | 13:44 oximoron-1990
4
Náhlasit nevhodný komentář
Včera jsem jel z Českých Budějovic do Prahy přes Písek a nikde nebylo prohrnuto a v praze? silnice a chodníky děs! Kdyby silničáři makali jak maji tak by bylo krásně! Kupa negrů na dávkách všem těmhle příživám vrazit lopaty a hrabla a udržujte pořádek holoto!
5.1. | 13:35 Martin CorsaLover
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zpřesnili.. Tojo :D Hůř by to napsat nešlo? Upřesnili snad ne, redaktoři a spol. od Novy ;)
5.1. | 12:17 allanaldik
8
Náhlasit nevhodný komentář
zpresneni na 5 hodin nebo odhady na 5 dni? jak znamo jejich odhady jsou tak presne ze 5% je natolik presne ze to stane ve dne nebo v noci. jinak je to z 95% mimo odhad.