Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2016 08:55
PŘIŠEL SNÍH

Meteorologové zpřesnili výstrahu: Pozor na ledovku! MAPY SRÁŽEK

Zdroj: TV Nova

Se sněhem přijdou mrznoucí srážky a meteorologové varují před ledovkou. Podívejte se, kolik v následujících dnech nasněží u vás.

V následujících dnech nás čeká po tuhých mrazech mírné oteplení a srážky. Nejvíce sněhu napadne na začátku a na konci týdne. "Během středy očekáváme zpočátku srážky mrznoucí, postupně dešťové do nadmořské výšky 600 m. Ve čtvrtek bude ojediněle slabě mrholit, slabě sněžit od 600 m. V pátek bude slabě sněžit na horách jinak pršet. V sobotu bude ojediněle mrholit. V neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Meteorologové z ČHMÚ zároveň zpřesnili výstrahu na ledovku. "V úterý přes naše území postupuje zvolna k severovýchodu slábnoucí okluzní fronta a za ní k nám bude proudit vlhčí oceánský vzduch o jihozápadu. Během odpoledne se na jihozápadě Čech místy začnou vyskytovat mrznoucí srážky doprovázené tvorbou ledovky, které se budou večer a v noci na zítřek ojediněle vyskytovat i na ostatním území Čech. Ve středu budou srážky od jihozápadu slábnout."

 

13

GALERIE: Podívejte se do MAP, kolik a kdy napadne u vás

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek - 2

Hodnocení:

 

Ve středu bude znovu zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Sníh se místy objeví s deštěm, sněžení se přesune hlavně na sever a východ Česka. Hrozí také srážky mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na jihozápadě až +4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude znovu sněžit na většině území Česka, hlavně v polohách nad 500 metrů, jinak sněžení spíše slabé a mrznoucí. Během dne se bude sníh od západu měnit v déšť. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

 

Pátek bude oblačný a polojasný, sněžení se očekává hlavně v polohách nad 600 metrů. Na východě bude zpočátku zataženo, v nížinách i srážky dešťové nebo mrznoucí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na východě až -3 °C.

 

V sobotu a neděli se předpokládá znovu zataženo až oblačno, přeháňky jen ojediněle. Na horách střídavě srážky dešťové a sněhové, ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při vyjasnění až -5 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

FOTO: Jarda zrovna seděl v autě, když ho to praštilo do očí. Něco takového vidíte jen jednou za život!

hel TN.cz