Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.4. 2018 15:50
Nové informace

Mezi gaunery, kteří v centru Prahy napadli číšníka, je i policista!

Zdroj: TV Nova

Nizozemská média identifikovala muže, kteří v sobotu v centru Prahy brutálně zmlátili číšníka. Někteří z nich měli zkušenosti z boxu, chodili často posilovat. Jeden z nich je dokonce policista z Amsterdamu.

Portál De Telegraaf upřesnil, že Nizozemec, který pracuje v hlavním městě Amsterdamu jako policista, slouží u jednotky, která má na starosti závažné zločiny, mimo jiné loupeže a vraždy.

 

Dotyčný policista se ovšem do rvačky nezapojil. Je naopak jedním ze dvou zadržených, které kriminalisté po výsleších propustili na svobodu bez obvinění.

 

Přesto se podle nizozemských médií nadřízení amsterdamského policisty hodlají jeho chováním zabývat. Telegraaf píše, že už se dokonce spojili s českými kolegy.

 

Podle deníku Právo byli mezi útočníky dokonce i bývalí policisté z Íránu, v Praze bydleli v hotelu na Václavském náměstí. Podle listu Algemeen Dagblad je hlavním podezřelým fitness trenér Armin N., s nímž byl v Praze i jeho bratr Arash.

 

Pohyb cizinců po letišti:

 

 

Jejich příbuzní novinářům přiznali, že oba dva na záběrech, které uveřejnili čeští policisté, poznali. "Jsme v šoku. Chlapci nemají záznam v trestním rejstříku, nikdy nic podobného neudělali. Muselo to být tím, co vypili," přemítají blízcí nizozemských rváčů.

 

Policisté skupinu cizinců zadrželi v pondělí navečer na ruzyňském letišti. Na hledané agresory muže zákona upozornili svědci, souběžně je na kamerách sledovala i obsluha letištních kamer.

 

 

Následně si dva z nich vyslechli obvinění z těžkého ublížení na zdraví, tři z výtržnictví a dva byli propuštěni, protože číšníka nemlátili, naopak se snažili konflikt uklidnit.

 

Policisté navrhují dva nejagresivnější rváče poslat do vazby, soud by o všem měl rozhodnout někdy během čtvrtka. Samotný útok se odehrál v sobotu vpodvečer na zahrádce restaurace v centru Prahy. Napadený číšník má podle nizozemských médií zlomenou čelist a musel se podrobit operaci oka.

 

 

pez TN.cz
Reklama