Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2016 15:16
Zdravotní problémy

Michalu Jančaříkovi praskla ledvina, přesto se nevzdává!

Oblíbený moderátor počasí Michal Jančařík prochází náročným životním obdobím. Vážné problémy s ledvinami stále neberou konce, Michal netrpělivě čeká na transplantaci. Přesto se do budoucnosti dívá s nadějí.

Na letní dovolené přitom moderátor zažil okamžiky plné hrůzy, když mu nemocná ledvina, mnohonásobně větší, než je běžné, praskla. Jak se má teď?
 

Michala Jančaříka jsme při rozhovoru zastihli v momentě, kdy právě ležel v nemocnici na dialýze. "Docházím na ni třikrát týdně a stále čekám, až se pro mě najde vhodná ledvina na transplantaci," vysvětluje moderátor počasí.


Jančařík prohlásil, že i když má vážné zdravotní problémy, chce se stále objevovat na obrazovce. "V práci jsem byl po delší době včera a zjistil jsem, že to jde, takže chci chodit dál i před operací," říká moderátor s tím, že nechce úplně vypadnout z pracovního procesu.A to i přesto, že od nadřízených cítí velkou podporu a nikdo na něj netlačí. "Moc si vážím toho, že mi dalo vedení jasně najevo, že se se mnou i nadále počítá a že tu budu mít místo bez ohledu na to, jak dlouho budu na zdravou ledvinu čekat. Je to pro mě obrovská vzpruha," pochvaluje si Jančařík.A i když zatím stále neví, za jak dlouho na operaci půjde, nezoufá si. "Dobrá zpráva je, že je to léčitelné. Spousta lidí je na tom mnohem hůř než já," přemítá oblíbená "rosnička".


Jančařík se také svěřil, že už raději vůbec nevypíná telefon, aby nepropásl zprávu od lékařů, že se našla vhodná ledvina na transplantaci. "Pokud by to bylo ještě letos, bylo by to super," neztrácí Jančařík optimismus. A slíbil, že na obrazovky se v plném nasazení vrátí co nejdřív po zákroku.

pez TN.cz
Reklama