Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 13:16
Plot je nezastavil

Migranti vzali útokem hranice EU, až 500 jich překonalo obří plot

Migranti, kteří se dostali přes plot v Ceutě
Zdroj: Profimedia
Migranti, kteří se dostali přes plot v Ceutě

Velká skupina migrantů vzala v noci na pátek útokem hranice španělské enklávy Ceuta v severní Africe. Podle stanice BBC se na plot vrhlo okolo 600 migrantů. Nezastavil je šestimetrový plot ani ostnatý drát. Až 500 migrantů se dostalo do města.

Na hranice španělské enklávy v severní Africe zaútočilo podle policie v pátek několik set migrantů. Na hranicích Ceuty a Maroka přitom stojí šest metrů vysoký plot. Na záznamech bezpečnostních kamer je podle stanice BBC vidět, jak se na jednu z bran vrhlo 600 migrantů, mnozí z nich byli vyzbrojeni nůžkami na plech a palicemi. Asi 300 běženců přelezlo přes ostnatý drát.

 

Místní záchranné složky uvedly, že Červený kříž ošetřil v centru Ceuty přibližně 400 migrantů. Španělská civilní garda zase informovala, že tři policisté museli být po boji s přesilou migrantů hospitalizováni.

 

"Civilní garda z Ceuty odhaduje, že do města se dostalo asi 500 lidí," uvedly bezpečnostní složky na twitteru. Španělům pomohli se zastavením běženců maročtí pohraničníci, kteří průnik zastavili.

 

V ranních hodinách slavili běženci ze subsaharské Afriky, kterým se podařilo prolomit hranice, v ulicích 75tisícového města. Podle televize BBC vykřikovali "Svoboda!".

 

 

Z té se ale zřejmě dlouho radovat nebudou. Španělské enklávy Ceuta a Melilla jsou na útoky velkého počtu migrantů na hranice zvyklé. Na Silvestra se přes plot snažilo dostat 1 100 migrantů! Jeden z pohraničníků při střetech s běženci přišel o oko.

 

Při snaze dostat se do Evropy se migranti schovávají v autech, překonávají šestimetrový plot s ostnatým drátem nebo zkouší plavat podél pobřeží. Jenže Španělé běžence, kterým se podaří hranici prolomit, stejně vracejí zpět do Maroka.
 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.2. | 13:09 skeptikus
32
..tak bude se Evropa invazi bránit nebo jenom pasivně čumět, jak ji zaplavují ...
17.2. | 13:17 bimbi20
-42
Když je sem ty bílé tlamy nechtějí pustit, tak se jim nedivím. Také bych se ...
9.8. | 09:04 mibis
1
Náhlasit nevhodný komentář
znovu a znovu se přesvědčuji, že EU je totálně neschopnej spolek...paňácové jen berou prachy za - uděláme, vyřešíme...uvidíme ap.
18.7. | 20:00 kimy69
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když pojedete na dovolenou s vaším čoklem, tak ten musí mít svůj "pas", čerstvé záznamy o zdravotní prohlídce, o očkování, odčervení. Doufám, že to jednou kandelábry poberou, až dojde lidem trpělivost...
18.7. | 19:23 kacipavel
4
Náhlasit nevhodný komentář
Migranti vzali útokem hranice EU…pokud to nezvládá POLICIE …armáda si může udělat ostré cvičení na kozomrdech …všechny na místě POSTŔÍLET …kafilerky to zvládnou ‼‼
17.6. | 07:58 Miroslav Hanko
5
Náhlasit nevhodný komentář
Plot bez proudu není plot.
18.2. | 11:50 allanaldik
8
Náhlasit nevhodný komentář
nechala ji obsadit muslimskejma negramotnejma poloopicema ktere tady jen VSE nici. Jak dlouho se necha evropa obsazovat a nicit??? dokud bude u moci IDIIOTKA Adolfina hitlerkaMerkelkrawa.
18.2. | 11:50 allanaldik
10
Náhlasit nevhodný komentář
Kde je armada? Armada uz mela pouzit zbrane a strilet do utocnikukteri napadli cast evropy. Jakto ze armada nebrani eropu proti napadeni jinym statem???Tohle je utok na srchovany stat a nikdo eropske staty nechrani. Krawa hitlerMerkelova by mela vyset za to co zpusobila cele erope
18.2. | 07:51 karl-z-bahnhofu
26
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je jasně vidět, proč nám chce Brusel sebrat zbraně. Abychom se proti té negramotné zběři, kterou nám zde hodlá nainstalovat, nemohli bránit !
18.2. | 07:49 karl-z-bahnhofu
29
Náhlasit nevhodný komentář
To je takový problém instalovat za plot pár kulometných hnízd ?
18.2. | 06:42 adnachiel
27
Náhlasit nevhodný komentář
Střílet. Vostrejma. Nemilosrdně.
17.2. | 21:37 Jan Sedlacek
9
Náhlasit nevhodný komentář
fabien barthez-17:21---tak-že hejtman je ke všemu ještě přihřátý ??? No ono se vlastně není čemu divit.