Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 14:03
slovensko otřesný případ

Mikuláš šel za tátou, čekal ho šok! Lékaři zapomněli říct, že zemřel

Zdroj: TV Markíza

Obrovský šok čekal rodinu onkologického pacienta Mikuláše z Hronovců na jihu Slovenska. Když ho šel syn s manželkou odpoledne navštívit, muž na svém pokoji neležel. Nakonec příbuzným sestřička oznámila, že ráno zemřel. Nemocnice jim to ale zapomněla říct.

Šli navštívit svého otce do nemocnice a jen tak jakoby mimochodem se dozvěděli, že je už několik hodin mrtvý. Příbuzní pana Mikuláše ze slovenské obce Hronovce byli zděšení, vůbec totiž neměli tušení, že se něco děje.

 

"Otec měl rakovinu plic. Byl hospitalizovaný skoro rok, mezitím byl i doma," řekl Mikuláš Gyetven pro tvnoviny.sk. Ještě den před smrtí otce si spolu přitom normálně povídali. "Šel s námi na sluníčko," zavzpomínal.

 

Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by jejich otec na tom byl zdravotně tak špatně, že by se nedožil dalšího dne. Když ho ale přišli navštívit, otce v pokoji nenašli. "Mezitím tam došla sestřička a říká, že otec už není mezi námi. Že na návštěvu jdeme úplně zbytečně, že nežije," šokuje Mikuláš.

 

 

Muž zemřel krátce po páté hodině ráno, nikdo z nemocnice se ale rodině neobtěžoval zavolat. "Máma stála na chodbě naprosto zděšená," popsal hrozivý okamžik syn. "V tu chvíli jsem se nedokázal s otcem rozloučit. Lítost jsem necítil, ale strašný hněv. Hněval jsem se a hněvám se doteď, že se něco takového mohlo stát," řekl Mikuláš.

 

Nemocnice kvůli tomu čelí tvrdé kritice, ředitelka už chybu uznala a omluvila se. "Úmrtí nastalo na konci pohotovostní služby a došlo k individuálnímu pochybení službu konající - jinak erudované - lékařky," uvedla šéfka nemocnice Erika Chudá s tím, že se něco podobného stalo poprvé a že je jí to velmi líto. "Jde o porušení interních předpisů nemocnice, což jsme s uvedenou lékařkou řešili," dodala. To ale zdrceným příbuzným nestačí. Všechny okolnosti chtějí nechat prošetřit příslušným úřadem.

lud TN.cz
Reklama