Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
policejní varování

"Milá" paní tráví pamlsky psy před očima majitelů, tvrdí svědci!

Návnady
Zdroj: Krimi Plzeň, thinkstockphotos.com

Německý ovčák v Plzni zemřel po podezření z otravy. Místní lidé popisují setkání se starší paní, která nabídla zbytky jejich zvířatům. Jeden z majitelů málem přišel o své dva psy, protože ženě krmení povolil. Policie případ vyšetřuje.

Šest majitelů policii údajně popsalo případ velmi podobně - venčili pejska a přistoupila k nim paní, kterou popisují jako milou starší ženu kolem šedesáti let. Měla tmavé vlasy a štíhlou postavu. Na "milou" travičku psů upozornila Krimi – Plzeň.

 

"Říkala, že dělá ve školní jídelně a zbyly ji zbytky jídla z oběda. Nabídla mi kuřecí kůžičky a chrupavky, vše vypadalo čistě a čerstvě, tak jsem řekl, že je může psům dát. Potom si se psy chvíli hrála, dala jim ještě nějaké pamlsky a odešla," popsal majitel psa a fenky Stafordšírského bulteriéra.

 

"Pejsci začali druhý den zvracet a mít průjem. Večer už měli krev ve stolici, tak jsme jeli k veterináři a tam nám řekli, že mají otravu," dodal pro Krimi-Plzeň. Podle mluvčí policie jsou na tom otrávení bulteriéři dobře. Kriminalisté případ vyšetřují.


 

"Zatím máme potvrzeny dva případy, kde je podezření na otravu. Spolu je zatím nespojujeme," řekla TN.cz policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že policie sbírá další důkazy. "Staly se na jiných místech v Plzni. Německý ovčák, kterého majitel našel ve špatném stavu na zahradě a hned ho odvedl k veterináři, bohužel nepřežil," dodala mluvčí.

 

Plzeňská policie hledá další poškozené, kteří v posledních týdnech řešili se svým domácím mazlíčkem podezření na otravu. Spojitost mezi starší ženou a incidenty zatím mluvčí nepotvrdila. Policie žáda poškozené, aby se přihlásili na linku 158.

 

Mluvčí navíc varuje všechny pejskaře a vyzývá je k obezřetnosti. "Nepouštějte pejsky z dohledu – mohou sníst nějakou závadnou potravinu. Nenechávejte cizí lidi, aby vašeho psa krmili," varuje Hokrová.

ham TN.cz