Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.8. 2017 20:17
splnil se jí sen

Miliardový tiket patří matce dvou dětí! Řekla, co s výhrou udělá

Zdroj: TV Nova

Ve Spojených státech padl druhý nejvyšší jackpot v historii. Výherkyně Mavis Wanczyková za vsazené dva dolary získá přibližně 16,8 miliard a korun.

Uhodla šest čísel a jedno dodatkové. To vše na škále od jedničky do devětašedesátky. Řeč je o matce dvou dětí Mavis Wanczykové, která se nyní může radovat z miliardové výhry.

 

Zdravotní sestra je jediným výhercem. Výherní tiket si koupila na benzinové pumpě v městečku Chicopee ve státě Massachusetts. Její majitelé se díky tomu mohou těšit na prémii - v přepočtu více než milion korun. Mavis má jasno, jak s výhrou naloží - skončí v práci a bude si peníze užívat.

 

"První věc, kterou udělám, bude, že budu jen odpočívat. Měla jsem jako malá sen - chtěla jsem jít do důchodu hodně brzy a to se mi teď splnilo," řekla novinářům Mavis.

 

 

Stamilionový jackpot v loterii Powerball vyvolal ve Spojených státech sázkové šílenství. A to i přesto, že šance na výhru je naprosto mizivá. Nejvíc losů už tradičně prodali ve městě Fond du lac ve státě Wisconsin, kde mají dlouhou historii výherců. Právě v tomto obchůdku totiž za posledních dvacet let prodali 14 výherních tiketů. Cestu sem neváhají podniknout desítky sázejících.Mavis se nyní musí rozhodnout, zda si závratnou částku nechá poslat ve třiceti splátkách nebo si vše nechá vyplatit najednou. V tom případě ale dostane jen něco málo přes polovinu a to před zdaněním.


ČTĚTE TAKÉ:

Sázíte? Kolik milionů by vám stačilo ke štěstí?

TEST: Umíte vyjít s penězi?

Kateřina Kučerová/ lud TN.cz