Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2017
Zahraniční cesta

Miloš Zeman jede do Anglie, setká se i s královnou Alžbětou!

Královna Alžběta II. - 2015
Zdroj: Profimedia

Několik desítek minut stráví dnes český prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou na audienci u britské královny Alžběty II. v londýnském Buckinghamském paláci.

Zemanova jednodenní pracovní návštěva britské metropole bude pokračovat setkáním s válečnými veterány i s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.

 

Pražský hrad předpokládá, že hlavním tématem audience budou česko-britské dvoustranné vztahy, mluvit by se ovšem mohlo také o brexitu, tedy chystaném britském odchodu z Evropské unie, a rovněž o boji proti terorismu.


Zeman pak odpoledne vyznamená československé válečné veterány žijící v Británii a předá diplom o jmenování do generálské hodnosti dalšímu veteránovi Miroslavu Antonínu Liškutínovi. Návštěvu ukončí položením věnce u památníku Bitvy o Británii, v níž českoslovenští piloti i pozemní letecký personál sehráli významnou roli.Českou hlavu státu čeká také jednání s britským ministrem zahraničí Johnsonem, ačkoliv diplomaté se původně snažili domluvit schůzku přímo s britskou ministerskou předsedkyní Theresou Mayovou. S Johnsonem by Zeman mohl mluvit o brexitu, evropské problematice, česko-britských bilaterálních vztazích či o školství.

tn.cz / ČTK

Diskuze

16.6. | 10:53 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox // proboha jenom to ne.
16.6. | 10:44 adamek1977
3
Náhlasit nevhodný komentář
To bude ostuda
16.6. | 10:23 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jako dárky si spolu vymění pampersky (samozřejmě, nepoužité)
16.6. | 08:36 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pracovní nasazení našeho pana prezidenta je přímo ďábelské.Měl by trochu zvolnit,není už žádný mladík.Má před sebou ještě hodně let ve funkci,tak by se měl trochu začít šetřit.