Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2017
Zahraniční cesta

Miloš Zeman jede do Anglie, setká se i s královnou Alžbětou!

Královna Alžběta II. - 2015
Zdroj: Profimedia

Několik desítek minut stráví dnes český prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou na audienci u britské královny Alžběty II. v londýnském Buckinghamském paláci.

Zemanova jednodenní pracovní návštěva britské metropole bude pokračovat setkáním s válečnými veterány i s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.

 

Pražský hrad předpokládá, že hlavním tématem audience budou česko-britské dvoustranné vztahy, mluvit by se ovšem mohlo také o brexitu, tedy chystaném britském odchodu z Evropské unie, a rovněž o boji proti terorismu.


Zeman pak odpoledne vyznamená československé válečné veterány žijící v Británii a předá diplom o jmenování do generálské hodnosti dalšímu veteránovi Miroslavu Antonínu Liškutínovi. Návštěvu ukončí položením věnce u památníku Bitvy o Británii, v níž českoslovenští piloti i pozemní letecký personál sehráli významnou roli.Českou hlavu státu čeká také jednání s britským ministrem zahraničí Johnsonem, ačkoliv diplomaté se původně snažili domluvit schůzku přímo s britskou ministerskou předsedkyní Theresou Mayovou. S Johnsonem by Zeman mohl mluvit o brexitu, evropské problematice, česko-britských bilaterálních vztazích či o školství.

tn.cz / ČTK

Diskuze

16.6. | 10:53 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox // proboha jenom to ne.
16.6. | 10:44 adamek1977
3
Náhlasit nevhodný komentář
To bude ostuda
16.6. | 10:23 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jako dárky si spolu vymění pampersky (samozřejmě, nepoužité)
16.6. | 08:36 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pracovní nasazení našeho pana prezidenta je přímo ďábelské.Měl by trochu zvolnit,není už žádný mladík.Má před sebou ještě hodně let ve funkci,tak by se měl trochu začít šetřit.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme