Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 12:57
Významná schůzka

Miloš Zeman se v pátek sejde s britskou královnou Alžbětou II.

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman se s manželkou Ivanou v pátek setká s britskou královnou Alžbětou II. Audienci českého prezidenta u britské královny ČTK potvrdil zdroj blízký Pražskému hradu.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček setkání nepotvrdil, ČTK ale řekl, že se Zeman v pátek vydá na návštěvu "významné evropské země".


Podle informací ČTK udělí královna Alžběta audienci, o kterou požádal Pražský hrad, českému prezidentskému páru v pátek pravděpodobně v odpoledních hodinách.


Zeman by měl zároveň během své pracovní návštěvy Velké Británie vyznamenat válečné veterány a předat diplom o povýšení do generálské hodnosti Miroslavu Antonínovi Liškutínovi, československému pilotovi, který létal v britské RAF (Royal Air Force). Ten byl povýšen na generála letos k 8. květnu. Ceremoniálu na Pražském hradě se Liškutín, který žije v Londýně, nemohl zúčastnit.

 


Hrad cestu do Velké Británie výslovně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. "Pan prezident se svou paní uskuteční v pátek návštěvu velmi významné evropské země, ve které se nedávno konaly parlamentní volby," řekl Ovčáček. Parlamentní volby se ve Velké Británii uskutečnily minulý týden.


Zeman v poslední době britské královně poslal dvakrát kondolenci kvůli teroristickým útokům spáchaným v Londýně a v Manchesteru. V prezidentské funkci měl možnost vidět se s Alžbětou II. v roce 2014 v Normandii na oslavách 70 let od spojeneckého vylodění v Normandii. Podle zdroje ČTK Zeman považuje za důležité, "aby Česká republika udržovala s Velkou Británií velmi vynikající vztahy".

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.6. | 07:53 Jan Vanicek
6
To bude ostuda.Doufam,ze nebude postihnuty vyrozou.
12.6. | 08:50 roko-lanek
-6
Miloš Zeman je nás nejlepší prezident od roku 1900 a každá slušná žena tajně ...
12.6. | 23:22 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Roko-lanek, myslím, že by sis už měl přestat dělat z našeho prezidenta prdell. Není to slušné.
12.6. | 15:55 nichts obernichts
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nemohl by ho tam nekdo reprezentativni slusny zastupovat ...?
12.6. | 12:35 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
maxfox Tolik ostud pro stát jako Zeman také žádný Vašek neudělal!
12.6. | 12:33 Štefan Nemeth
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Mne osobně by mnohem víc zajímal jeho pohovor s primátorem (ši chalífou) Londonistánu. S Bětkou už se znají z dřívějška díky Havlovi..
12.6. | 11:01 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
roko-debil // lhát se nemá jelito! A současně neni přání otcem myšlenky.
12.6. | 09:46 allanaldik
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ktery z tech sasku mimo Zemana se dostal, dostane ke královne Alžběte II.? Sralbotka? Horacek? Drahos? Zadny. Budme radi za Zemana ve svem funkcnim obdobi byl u vice statnich predstavitelu a neco vyjednal narozdil od ritoleze Sralbotky ktery v Bruselu a hytlerMerkelove projizdi zadky a tim to konci.
12.6. | 09:24 roko-lanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ať žije náš nový, krásný, inteligentní, vtipný a šaramantní,pan prezident Ing Miloš Zeman,CSc!!!! Nedovedu si tam představit huhňu Swrchcanka.
12.6. | 09:21 roko-lanek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
ing Miloš Zeman je nejinteligentnějši politik v ČR. ing Miloš Zeman neukazuje občanum ČR fakač, nema nemanželské ditě, netanči na hrobech statniku, nekope do aut novinařum a nefackuje je, neběha nahaty s vakuovou pumpou po Toskansku a proto ho 98% lidi maji moc radi.
12.6. | 08:55 Lada Kysilková
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to budeme doufat,že náš *první pán* ví,jak se chovat v přítomnosti královny a odpustí si své trapné bonmoty.Jinak to bude ostuda jako prase.Bůh s námi.....:-(
12.6. | 08:50 roko-lanek
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Miloš Zeman je nás nejlepší prezident od roku 1900 a každá slušná žena tajně touží mít s nim dítě.